• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Що робити, якщо дитина отруїлася

    Опубликовано: 2025-05-09 07:24:42

    Отруєння в дитини - це серйозна ситуація, що потребує швидкого реагування. Найчастіше діти страждають від харчових інфекцій, які можуть призвести до зневоднення та інших небезпечних наслідків. Важливо не тільки вчасно розпізнати проблему, а й правильно надати першу допомогу до приїзду лікаря.

    основні причини отруєнь
    У теплу пору року ризик кишкових інфекцій особливо високий. Діти можуть отруїтися через вживання неякісної їжі, несвіжих молочних продуктів, немитих овочів і фруктів, а також зараженої води. Деякі інфекції передаються через м'ясо, яйця і навіть випічку з кремом. Особливо небезпечні бактерії, такі як сальмонела і кишкова паличка, оскільки вони можуть викликати сильну інтоксикацію.

    Крім харчових інфекцій, отруєння може бути спричинене вдиханням шкідливих речовин, вживанням ліків без контролю дорослих або контактом з отруйними рослинами. У будь-якому разі, важливо негайно вживати заходів, щоб запобігти погіршенню стану.

    як розпізнати отруєння
    Симптоми отруєння в дітей можуть проявлятися по-різному, але найчастіше спостерігаються:

    нудота і блювота;

    болі в животі;

    діарея;

    підвищення температури;

    слабкість і запаморочення.

    При появі цих ознак важливо не чекати, що стан покращиться сам собою. Дитячий організм дуже чутливий, і зволікання може призвести до ускладнень.

    перша допомога в разі отруєння
    До приїзду лікаря необхідно постаратися зменшити шкоду, завдану організму. Якщо в дитини почалася блювота, не намагайтеся її зупиняти - так організм позбавляється токсинів. Однак важливо стежити, щоб малюк не відчував сильного зневоднення. Для цього давайте йому невеликими порціями чисту воду або слабкий відвар ромашки.

    Щоб знизити дію шкідливих речовин, можна дати дитині сорбенти, такі як смекта або активоване вугілля (у віковому дозуванні). Однак не варто самостійно використовувати протидіарейні препарати або антибіотики без призначення лікаря.

    небезпека зневоднення
    Однією з головних загроз при отруєнні є втрата рідини. Особливо це небезпечно для маленьких дітей, адже їхній організм швидко втрачає воду і солі. Якщо в дитини сухі губи, млявість, вона рідше мочиться, це тривожний знак. У таких випадках необхідно давати розчин для регідратації (наприклад, регідрон) невеликими ковтками кожні 5-10 хвилин.

    Якщо дитина відмовляється пити або стан різко погіршується, краще негайно звернутися по медичну допомогу. У деяких випадках може знадобитися госпіталізація для відновлення водно-сольового балансу за допомогою крапельниць.

    коли необхідна термінова лікарська допомога
    Викликати лікаря потрібно в будь-якому разі, але особливо терміново, якщо:

    у дитини висока температура, яку складно збити;

    вона занадто слабка, млява, відмовляється від пиття;

    спостерігається кров у блювоті або випорожненнях;

    симптоми не минають протягом кількох годин.

    Навіть якщо стан не здається критичним, консультація фахівця допоможе уникнути ускладнень і швидше відновити здоров'я малюка. Головне - не займатися самолікуванням і уважно стежити за самопочуттям дитини.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.