Банківський сектор України очікує значне зростання попиту на всі види кредитів, як корпоративних, так і роздрібних, що призведе до збільшення обсягів кредитного портфеля. Такі прогнози були висловлені за результатами щоквартального опитування про умови банківського кредитування, проведеного Національним банком України (НБУ).
Згідно з повідомленням пресслужби НБУ, серед основних факторів, що впливають на зростання попиту на кредити, є підвищення попиту з боку малого та середнього бізнесу (МСП) та населення. Це зумовлено покращенням споживчих настроїв, оптимістичними перспективами ринку нерухомості та низькими відсотковими ставками за іпотечними кредитами.
Додатково, НБУ зазначив, що закредитованість населення є найнижчою з 2016 року. Це свідчить про збільшення фінансової стійкості українських домогосподарств і створює передумови для активнішого залучення нових кредитів.
У другому кварталі 2024 року банки підвищили стандарти кредитування для великих підприємств, залишивши без змін стандарти для МСП. На третій квартал планується подальше посилення стандартів для валютних кредитів, тоді як для МСП та довгострокових позик стандарти будуть пом’якшені. Також триватиме пом’якшення стандартів споживчого кредитування.
НБУ акцентував увагу на тому, що рівень схвалення заявок на корпоративні кредити у другому кварталі зменшився, за винятком кредитів для МСП. Банки стали більш обережними щодо суми позик та вимог до застави для великих підприємств. Водночас, рівень схвалення заявок на кредити для населення зріс завдяки послабленню вимог до застави для іпотеки, збільшенню обсягу кредитів та зниженню відсоткових ставок і комісій для споживчих позик.
Прогнози на третій квартал 2024 року залишаються оптимістичними: очікується підвищення попиту на всі види корпоративних кредитів, за винятком валютних позик, та збільшення попиту на всі види роздрібних кредитів. Боргове навантаження підприємств у другому кварталі оцінюється як середнє, тоді як закредитованість населення є найнижчою за всю історію спостереження з третього кварталу 2016 року.
Ці позитивні тенденції свідчать про стабілізацію економічної ситуації в країні та створюють сприятливі умови для подальшого розвитку кредитного ринку в Україні.
e-news.com.ua