Міністерство оборони України замовило додатково 300 розвідувальних безпілотних літальних апаратів середньої дальності Vector у німецької компанії Quantum Systems.
Як йдеться в повідомленні виробника дронів, це вже третє і найбільше таке замовлення. Раніше українське оборонне відомство замовляло 33 системи Vector у серпні 2022 року та 105 у січні поточного року.
"З серпня 2022 року Vector демонстрував безпрецедентну продуктивність у найскладніших умовах. Vector широко використовувався та інтенсивно тестувався на полі бою в Україні, де він зарекомендував себе як засіб військової розвідки, спостереження та рекогностування", - йдеться у повідомленні.
Як запевняє компанія, її безпілотники мають особливу маневреність та можливості швидкого розгортання – всього за дві хвилини. Також вони забезпечують безперервне виявлення цілей противника незалежно від погодних умов, розвивають швидкість до 72 км/год та витримують тривалий час польоту.
"Використовуючи передові можливості штучного інтелекту, Vector дозволяє українським силам швидко збирати критично важливу інформацію та отримувати стратегічну перевагу", - зазначає виробник.
Зазначається, що завдяки залученню ШІ дрон звільняє оператора від необхідності постійного візуального контролю: вбудовані алгоритми дозволяють автоматично ідентифікувати об'єкти і моментально передавати на землю ключову розвідувальну інформацію.
Quantum Systems також нагадує, що нещодавно відкрила в Україні центр обслуговування, навчання, підтримки та логістики, який забезпечує навчання операторів використанню та технічному обслуговуванню системи Vector та є місцевим центром закупівлі запчастин та послуг з ремонту безпілотників.
Зазначимо також, що напередодні Верховна Рада звільнила на час військового стану від ПДВ та мита ввезення складових БПЛА, якщо підприємство імпортує їх для власної діяльності з виробництва дронів.
У лютому ж уряд спростив імпорт в Україну низки товарів військового призначення та подвійного використання, прибравши тим самим проблему експертного контролю, зокрема, безпілотників та комплектуючих до них. У березні ж Кабмін погодив дворічний експеримент із закупівлі для потреб оборони дронів вітчизняного виробництва.
Тимофій Бесп'ятов
Інф. delo.ua
e-news.com.ua