Вченими відкрито ще два наслідки паління, як передає Интернет-издание для девушек и женщин от 14 до 35 лет Pannochka.net
Команда дослідників із Брістольського університету у Великобританії проаналізувала ДНК півмільйона британців і з’ясувала, що паління сприяє розвитку таких психічних захворювань, як шизофренія та депресія, інформує Ukr.Media.
«Лікарі часто ігнорують носії психічних хвороб під час боротьби з палінням та іншими шкідливими звичками. Наше дослідження свідчить, що відмова від тютюну повинна покращувати не тільки фізичне, а й душевне здоров’я у всіх категоріях людей, хворих на шизофренію та депресію також,» — зазначив один із авторів роботи, Робін Вуттон.
Вуттон і його колеги багато років намагаються знайти джерела мутацій, пов’язаних із різними хворобами, і зрозуміти, які зміни вони викликали у роботі організму людини. Вивчивши зібрану інформацію, вони з’ясували, що люди, які страждають на шизофренію або депресію, палять набагато більше, ніж інші учасники дослідження. Так, наприклад, курці у 2,27 рази частіше ставали шизофреніками і вдвічі частіше мали хронічну депресію, на відміну від тих, хто не палив.
Вчені припускають, що нікотин порушує роботу серотоніну і дофаміну — найважливіших молекул мозку, пов’язаних безпосередньо із розвитком психічних захворювань. Більше того, шизофреніки найчастіше ставали курцями і рідше кидали цю звичку: це може бути пов’язано з самолікуванням, яке нібито пригнічує симптоми хвороби за допомогою найдоступнішого психоактивного препарату — тютюну.
e-news.com.ua