• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Вчені: чим ближче до землі знаходиться коляска, тим більше на малюка впливають шкідливі речовини

    Опубликовано: 2022-06-08 20:28:23

    Використання колясок з низькою посадкою піддає дітей небезпечному впливу хімікатів.

    Вчені проаналізували небезпеку прогулянок з дітьми в колясках різного типу і з’ясували, як спланувати цей процес з найменшим ризиком, інформує Ukr.Media.

    Дослідники з Університету Суррея вважають, що батьки, які користуються популярними «заниженими» колясками для прогулянок, можуть, самі того не знаючи, змушувати своїх дітей вдихати підвищені концентрації забруднюючих речовин.

    У дослідженні розглядалися три типи колясок: одиночні, в яких дитина їде обличчям до дороги, а також ті, в яких вона розміщена обличчям до дорослого, і подвійні «двоповерхові» коляски, в яких діти сидять обличчям до дороги на двох рівнях — верхньому і нижньому. Вчені оцінювали різницю в концентрації шкідливих речовин у повітрі, одержуваних дітьми різних типів колясок, а також дорослими, які їх везуть.

    Команда імітувала 89 прогулянок в Гілдфорді, графство Суррей, проходячи трохи більше двох кілометрів вранці, з 8:00 до 10:00, і вдень, з 15:00 до 17:00. Як виявилося, діти в середньому ризикують отримати на 44% більше шкідливих речовин, ніж їх батьки, в якій би колясці вони не знаходилися — просто тому, що їх голова в будь-якому випадку ближче до землі, ніж у дорослого.

    Однак деякі коляски — вірніше, способи їх використання — виявилися небезпечнішими за інших. Дитина, що подорожує на нижньому рівні подвійної коляски, піддавалася на 72% більшому впливу забруднювачів, ніж якби вона їхала зверху.

    Однак коляски мають і позитивний вплив: автори виявили, що матеріал їх захисних чохлів знижує концентрацію небезпечних дрібнодисперсних частинок усередині коляски на 39%, а крупнодисперсних — на 43%.

    Частинки, якими забруднене повітря, складаються з мінеральних суспензій — частинок землі, дорожнього покриття та пилу, а також з хімічних продуктів, що утворюються при експлуатації автомобілів в районі прогулянок, у тому числі при стиранні покришок. На висоті дитячої голови при цьому переважають хімічні викиди, адже дорослий більшою мірою «насолоджується» пилом від землі. Також викиди сильно варіювали залежно від часу дня, маршруту прогулянки (великі перехрестя, наприклад, давали на 7-10% більше дрібних частинок і на 10-19% — грубих, у порівнянні з протяжною ділянкою вулиці, навантаженості трафіку і інших факторів.

    Якщо підсумувати висновки вчених, для прогулянки потрібно вибирати час з мінімальним трафіком, по можливості уникати великих перехресть, кінцевою точкою маршруту мають бути тихі зелені місця, а по дорозі до них по вулиці потрібно не забувати опускати захисний капюшон коляски — він дійсно ефективний.

    При цьому важливо не ходити з опущеним капюшоном в жарку погоду, бо дитина може отримати перегрів. Також при інших рівних краще помістити дитину на поверх вище у дворівневій колясці, оскільки чим ближче до землі, тим більше на неї впливають шкідливі речовини: а якщо вибору немає, то тим більше пам’ятати про «капюшоні» коляски.

    aspekty.net

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.