• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Найпоширеніші ознаки хронічного дефіциту вітамінів

    Опубликовано: 2022-05-27 18:08:41

    Корисні поради, що допоможуть поліпшити ваше здоров’я.

    Авітаміноз не так безневинний, як може здатися. Він не лише викликає нездужання і втому, але і може привести до серйозних захворювань. Збалансоване харчування має вирішальне значення для здоров’я організму. Їжа, яку ви їсте, повинна забезпечувати вас всіма необхідними поживними речовинами, включаючи рекомендовані дози вітамінів. Проблема в тому, що харчування може бути одноманітним, а деякі вітаміни і мінерали в потрібному нам кількості отримати з їжі неможливо, інформує Ukr.Media.

    Але як визначити, що вам не вистачає необхідних поживних речовин? Відповідь проста: звернути увагу на своє тіло. Ось деякі ознаки хронічного дефіциту вітамінів у жінок і способи їх усунення.

    Погіршення здоров’я порожнини рота

    Погіршення здоров’я порожнини рота може бути прямою ознакою дефіциту вітамінів. Ось деякі проблеми, на які слід звертати увагу.

    Виразки

    Ранки і виразки у порожнині рота дуже часто викликані дефіцитом заліза, а також нестачею вітамінів групи B — В1, В2 і В6. Це настільки поширене, що дослідження показало, що ті, у кого є ці виразки, мають у два рази більше шансів на дефіцит заліза, навіть незначний.

    Тріщини в куточках рота

    Тріщини в куточках рота (так звані заїди або хейліт) можуть бути результатом низького рівня заліза і вітамінів групи В. Це особливо вірно для вітаміну В2 або рибофлавіну. Також хейліт може бути викликаний зневодненням або сухістю. Якщо більше немає ніяких інших симптомів, вам просто потрібно пити більше води.

    Кровоточивість ясен

    Проблеми з яснами найчастіше викликані занадто низьким споживанням вітаміну С. Це пов’язано з тим, що організм не виробляє цей вітамін природним чином, тому його треба їсти, щоб підтримувати здоров’я. Вітамін С підвищує здатність організму зцілюватися і захищати себе від хвороб. Таким чином, недостатнє споживання вітаміну С може призвести до хворобливих ясен, які легко кровоточать. Відчувають дефіцит вітаміну С 17% населення.

    Звертаємо вашу увагу на те, що надмірна жорсткість щітки також може призвести до кровоточивості ясен, як і залишки їжі, що викликають інфекції ясен. Для боротьби з цими симптомами вживайте продукти, багаті залізом, такі як:

    горішки;
    м’ясо;
    риба;
    бобові;
    домашня птиця;
    насіння;
    темна зелень;
    цільні зерна.

    Не забудьте з’їсти як мінімум 3 порції овочів і 2 порції фруктів в день.

    Синдром неспокійних ніг

    Хвороба Вілліса-Екбома, більш відома як RLS або синдром неспокійних ніг, є станом нервів. По суті, він характеризується дискомфортом, який виникає в ногах, що призводить до нав’язливих бажань рухати ними. Жінки піддаються більш високому ризику виникнення цього захворювання. Найчастіше синдром проявляється під час відпочинку, особливо якщо ви намагаєтеся заснути. На жаль, лікарям ще треба точно з’ясувати, що саме викликає синдром. Але були виявлені зв’язки, які припускають, що основною причиною цього може бути низький рівень заліза в крові. Крім того, додаткового споживання вітаміну С може допомогти організму легше засвоювати залізо, щоб допомогти при хронічній нестачі вітамінів. Якщо ви споживаєте досить заліза, але економите на вітаміні С, позитивний вплив заліза не досягне свого повного потенціалу.

    Погіршення стану очей

    Однією з найпоширеніших причин проблем із зором є нестача вітаміну А. А однією з найпоширеніших проблем із зором, викликаної недоліком цієї поживної речовини, є нічна сліпота. Як випливає з назви, це означає, що у вас можуть бути проблеми із зором в умовах низької освітленості. Чому це відбувається? Вітамін А є ключовим компонентом у виробництві пігменту під назвою родопсин, що допомагає нічному зору. Дефіцит вітаміну А може призвести до ксерофтальмії. Це захворювання викликає пошкодження рогівки і може викликати сліпоту. Одним з найбільш поширених симптомів початкових стадій ксерофтальмії є плями, відомі як плями Біто. Це маленькі білі нарости, які здаються пінистими і піднятими в білках очі.

    Найкраща їжа, щоб заповнити недолік вітаміну А:

    листові зелені овочі;
    яйця;
    молочні продукти;
    м’ясо;
    жовті овочі;
    помаранчеві овочі;
    риба.
    Майте на увазі, що надмірне споживання вітаміну А токсично. Таким чином, ви повинні триматися подалі від більшості добавок цієї поживної речовини. Надлишок вітаміну А накопичується в жировій тканині організму. Симптоми мають в собі:

    Головні болі.
    Роздратування шкіри.
    Нудота.
    Біль у кістках.
    Біль у суглобах.
    Втрата свідомості.
    Поганий стан волосся і нігтів

    Нігті і волосся тісно пов’язані між собою. Зазвичай симптоми, які впливають на одну з цих частин тіла, часто впливають і на іншу. Є багато потенційних причин погіршення здоров’я волосся і нігтів, але найбільш поширений дефіцит вітаміну B7, також відомого як біотин. Біотин є вітаміном, що відповідає за перетворення їжі, перетворюючи її в енергію для організму. Якщо у вас хронічний дефіцит вітамінів, то про це повідомлять ламкі нігті і волосся. Ці дві частини тіла можуть легко стати тонкими та ламкими.

    Симптоми дефіциту біотину:

    Коліки.
    Поколювання в кінцівках.
    Біль у м’язах.
    Втома.
    Хронічна втома.
    Іншим симптомом дефіциту вітамінів є лупа або лускаті ділянки шкіри голови. Ці лускаті, сверблячі області, відомі як себорейний дерматит, також можуть з’являтися на обличчі, в паху, на грудях і в пахвах. Є безліч можливих причин цих проблем, але хронічна недостатність вітамінів, безумовно, є однією з них. Занадто мало цинку може призвести до проблем з волоссям, і дефіциту вітаміну В.

    У цих випадках зазвичай відсутні вітаміни В2, відомі як рибофлавін, вітамін В3, відомий як ніацин; і вітамін B6, відомий як піридоксин. Щоб заповнити їх нестачу, потрібно вживати:

    зелені овочі;
    крохмалисті овочі;
    домашню птицю;
    рибу;
    м’ясо;
    яйця;
    бобові;
    горішки;
    молочні продукти;
    насіння.
    Деякі жінки з дефіцитом вітамінів можуть страждати від випадіння волосся, і це те, що майже половина всіх жінок відчувають з віком. Вирішити цю проблему вам можуть допомогти добавки, що запобігають випадіння волосся, через те, що вони містять набір необхідних компонентів.

    Проблеми зі шкірою

    Одним з менш поширених ознак хронічної недостатності вітамінів, за яким варто стежити, є невеликі опуклості на шкірі, відомі як кератоз пиларис. Це стан, при якому на спині, руках, стегнах і щоках з’являються маленькі червоні чи білі прищики, схожі на гусячу шкіру. Причина гусячої шкіри точно не відома, але зазвичай передбачається, що це результат надлишку кератину, отриманого з фолікулів. Серйозний дефіцит вітамінів зустрічається рідко, але може мати негативні наслідки для організму. Він може вплинути на вашу фізичну форму, імунну систему і різні частини тіла. І навіть на ваше психічне здоров’я, що призведе до зниження позитивного мислення і втрати продуктивності.

    aspekty.net

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.