• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Науковці розв'язали легендарну математичну задачу, якій майже 2500 років
  Опубликовано: 2022-02-18 15:30:34

  Математики Андраш Мате й Олег Піхурко з Ворицького університету та Джонатан Ноель з Університету Вікторії опублікували розв'язання стародавньої задачі "квадратури кола".

  Це задача, придумана грецьким математиком Анаксагором із Клазомен близько 450 року до н. е. Вона полягає в питанні, чи можна за допомогою циркуля та лінійки побудувати квадрат, площа якого дорівнює заданому колу.

  Мате, Піхурко й Ноель продемонстрували розв'язання задачі таким чином – круг можна перетворити на квадрат, розрізавши його на частини, пише Quantamagazine. Цей процес можна візуалізувати.

  У 1882 році німецький математик Фердинанд фон Ліндеман довів, що розв'язання квадратури кола неможливе за допомогою класичних інструментів. 1925 року польсько-американський математик Альфред Тарський змінив правила задачі. Тепер вона виглядає так – чи можна перетворити круг на квадрат, розрізавши круг на кінцеве число частин, які можна було б перемістити на площині й зібрати на квадрат тієї ж площі. У 1990 році угорський математик Міклош Лацкович ствердно відповів на це запитання. Для цього коло доведеться розділити на понад 1050 частин.

  Доказ Лацковича був "некоструктивним" – він не візуалізував його. На відміну від Лацковича, сучасним науковцям вдалося показати рішення квадратури кола. Варіант Мате, Піхурка й Ноеля містить астрономічне число фрагментів, але теоретично їх можна зобразити.

  Лев Шевченко

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.