Класичний стиль має свої суворі закони, недотримання яких карається строгим і безжальним вироком: «Несмак!» Але, якщо у вас достатньо смаку, терпінням і коштів (правильно втілена класика - досить дорогий стиль оформлення інтер'єру), то результат оформлення вашого житла буде радувати вас багато років. Тому що класичний інтер'єр має ще один величезний плюс – він не старіє.
Сьогодні ми говоритимемо про правила створення класичних вітальнь, а оскільки тема ця дуже об'ємна, то про вужчий її сегмент, про класичні меблі у вітальню, а саме про класичні стінки https://style-comfort.com.ua/uk/category/stenka-v-gostinuyu/stenka-klassika.
Вибір стінки у вітальню у класичному стилі
Класичний стиль відрізняється одночасно витонченістю та монументальністю, витриманими пропорціями та багатою обробкою. Традиційні класичні меблі не зливаються зі стінами, а навпаки, контрастні по відношенню до них.
Класичні стінки у вітальню – вишуканий багатофункціональний комплект, що повинен повністю відповідати як правилам класичного стилю, так і нюансам наявності сучасної побутової техніки (у вітальні це, перш за все, телевізор) у нашому повсякденному житті.
«Правильні» класичні стінки для вітальні відповідають наступним характеристикам:
-
стінка для вітальні завжди симетрична, причому симетрія поширюється не тільки на меблеві елементи, але і на предмети декору;
-
декоративні елементи обов'язково присутні;
-
у стінки класика бажані верхній карниз, пілястри та балюстради;
-
скляні фасади з фацетом, задня стінка секцій зі скляними фасадами часто буває дзеркальною.
Декоративні елементи може бути різними: античні візерунки, рослинні мотиви, різні інкрустації шпоном. Малюнок може прикрашати як скляні фасади, так і глухі. В останньому випадку він частіше наноситься на фільонку, ніж на рамку фасаду.
Класичні меблі у вітальню зазвичай виготовляють із фасадами з натурального дерева. Альтернативою є фасади з МДФ, які дешевші за ціною і простіше у догляді.
Колірні рішення меблів для класичної вітальні
Насамперед, слід зазначити, що класика – це не щось єдине, а цілий набір стилів інтер'єру. Класичний дизайн був актуальний як для палаців і замків, так і для будинків простіше протягом кількох століть, а мода на інтер'єр протягом цих століть таки змінювалася.
Тому і колірні рішення для стінок у вітальню класика різняться між собою як по кольоровій гамі, так і по урочистості: оздоблення золотом, сріблом або інкрустація цінними породами дерева.
Чи потрібно це у нашому сучасному житті – важко сказати: все-таки ми створюємо не точні класичні втілення інтер'єрів минулих століть, а неокласику – переосмислення класичних рішень з урахуванням ритму та технологій сучасного життя.
Та й розмір виділеного на придбання меблів бюджету також має значення.
Можна виділити такі колірні рішення для класичних стінок у вітальню.
-
Білий - глянсовий або матовий, як чисто білий, так і доповнений золотою або срібною патиною.
-
Бежевий - сюди можна віднести молочний, кремовий, слонова кістка. Колір дуже популярний у стилістиці шебі шик.
-
Сірий, блакитний, синій – привіт із XIX століття, коли «втома» від помпезних палацових інтер'єрів призвела до їхнього спрощення та переосмислення.
-
Натуральне дерево – завжди так. Прозорі або тоновані лаки в залежності від дизайну та сорту деревини, з якого меблі виготовлені.
-
Інші кольори – бордовий, темно-зелений, ніжно-рожевий, бузковий – переосмислення класики для сучасних квартир та будинків, може вийти дуже цікаво.
Крім цього, важливими моментами при створенні класичної стінки у вітальню і, як наслідок, класичного інтер'єру у вашій вітальні залишаються єдність декоративних рішень та стрункість композиції.
Класичний стиль не повинен стати навмисною демонстрацій вашого достатку та можливостей. Відмовтеся від урочистості та помпезності – кращою залишається вишукана стриманість. І стінка - як основні корпусні меблі у вітальні - повинна стати її втіленням.
e-news.com.ua