• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Оптимізм ділових очікувань зростає. Як змінилися настрої підприємств
  Опубликовано: 2021-10-20 14:00:18

  Індекс ділових очікувань підприємств у третьому кварталі 2021 року зріс до 114,3% проти 112,3% за попередній квартал. Про це повідомляється на сайті Національного банку України (НБУ).

  У НБУ зазначили, що поліпшення загального обсягу реалізації продукції, сприятлива зовнішня кон'юнктура, подальше зростання інвестиційної активності продовжують позитивно впливати на очікування підприємств усіх секторів економіки.

  Підприємства третій квартал поспіль суттєво покращують очікування щодо зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні під час наступних 12 місяців. Баланс відповідей зріс до 21,6% з 15,9% відповідно.

  Третій квартал поспіль також поліпшувалися очікування бізнесу щодо курсу гривні. Середнє значення обмінного курсу становить 28,50 грн/$ (в попередньому кварталі – 28,71 грн/$). Збільшилася частка тих, хто вважає, що обмінний курс коливатиметься в межах від 26,01 грн/$ до 28,00 грн/$.

  Водночас, практично всі підприємства погіршили інфляційні очікування: в III кварталі очікувана річна інфляція склала 7,8% проти 7,2% в попередньому кварталі.

  Проте, помітно покращилися очікування щодо інвестиційних витрат як на машини, обладнання, інвентар, так і на будівельні роботи: баланс відповідей – 19,3% і 9,7% відповідно (у II кварталі 16,9% і 6,4% ).

  П'ятий квартал поспіль спостерігається поліпшення очікувань щодо зростання обсягів іноземних інвестицій підприємствами: баланс відповідей зріс на 3%.

  Також залишаються високими очікування зростання зарплат під час наступних 12 місяців: баланс відповідей – 61,4% (у II кварталі 2 021 – 58,3%). Тільки 0,9% опитаних компаній готові до зменшення зарплат (в II кварталі 2021 – 1,0%).

  Частка компаній, які планують залучати кредити в Україні вперше з початку року збільшилася і склала 40,4%. Понад третина опитаних використовуватимуть інші джерела фінансування.

  Анна Лыса-Кузмич

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.