• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • А. Кінах: Судова система, яка працює вибірково – гірше, ніж корупція
  Опубликовано: 2021-02-25 14:14:59

  Незавершена судова реформа, яку в Україні обіцяли вже більше 10 років, питання до компетентності і незаангажованості цілої низки суддів – больова точка для розвитку економіки та припливу інвестицій. 2020 рік ознаменувався не лише спадом ділової активності через пандемію коронавірусу,  але й зменшенням інвестицій вдесятеро.  В Україну інвестували якихось 225 млн. доларів чистих прямих інвестицій. І головною причиною стала правова незахищеність – як бізнесу, так і пересічних громадян.

  Таку думку висловив президент УСПП Анатолій Кінах в ефірі національного телеканалу, коментуючи резонансну «справу Стерненка» та протести, що спалахнули навколо вироку суду.

  «Ця справа підтверджує нездатність правоохоронної  системи діяти максимально прозоро і ефективно, а також демонструє глобальну недовіру громадян до судової системи. Ми не будемо занурюватися у деталі цієї конкретної справи – це завдання адвокатів, суддів і прокуратури, проте очевидно, що протести і широке обговорення в публічному просторі – це реакція на недосконалу судову систему в Україні», - наголосив президент УСПП.

  Це не перша справа, що набула суспільного резонансу, проте не остання, навколо якої залишилося чимало запитань – згадати ту ж «справу Гандзюк» чи вбивство відомого журналіста Павла Шеремета.  Арештований військовий і волонтер Андрій Антоненко, провина якого досі не доведена, понад рік провів у СІЗО і невідомо, коли суд планує оголосити той чи інший вирок.

  Судам не довіряє понад 65% українців – йдеться в дослідженні Центру Разумкова, опублікованому в грудні 2020 року. І це найгірший результат в розрізі гілок влади.

  Поза тим, президент УСПП засудив також будь-які спроби тиску – політичного, адміністративного, «тиску вулиці» тощо – на суддів та рішення, які ними приймаються.

   «У той же час, верховенство права, рівність перед законом кожного – це базові речі, без яких не відбудеться економічного розвитку, інтеграції України в європейський простір. І тут цілком справедливими є зауваження міжнародних партнерів, що якісна судова реформа – в основі всіх решти. Інвестори, на яких так сподіваються в Офісі президента та в уряді Д.Шмигаля – прийдуть тільки тоді, коли буде захищеність приватного капіталу та інших прав і свобод », - зазначив Анатолій Кінах.

  Зокрема, він нагадав, що Україна шкодить сама собі, не виконуючи зобов’язання перед інвесторами. У 2020 році держава не змогла виконати свої зобов’язання перед виробниками енергії з відновлюваних джерел та розплатитися за придбану в них енергію за "зеленим" тарифом. Обсяг такої заборгованості у 2020 році сягнув 25 млрд грн. Уряд уклав меморандум із інвесторами, який поки не виконується.

  «Тому першочерговим, на наш погляд, завданням влади зараз є наведення ладу в судовій системі. Причому, це має бути рішення, напрацьоване спільно із експертами, адже запропоновані командою президента законопроекти спочатку щодо Конституційного суду, потім законопроект  3711 щодо урізання повноважень Окружного адмінсуду Києва – не є досконалими. І про це зазначає сама Верховна Рада. Відтак, потрібні спільні зусилля нардепів, експертів тощо з тим, щоб вийти на більш практичні дії, що повністю б відповідали Конституції України та спромоглися б зламати корупцію, вибірковість в судах», - підсумував президент УСПП.

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.

  Новости рубрики:


  Транспортний безвіз з ЄС життєво важливий для бізнесу України  Нововведення Укрпошти з 1 липня: повернення до довоєнного графіку роботи, доставка крупногабаритних посилок та перегляд тарифів  Організації United for Ukraine та BRYTER об’єднують переміщених осіб з юристами та надають інформаційну допомогу за підтримки IRC та Google.org  УСПП, АРГО проти різкого підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення: це поглибить кризу в базових промислових галузях  НТСЕР офіційно звернулася до міжнародної Асоціації економічних та соціальних рад із закликом виключити рф з її членів  Облік енергоспоживання – обов’язкова складова енергоефективної культури  Нотаріусам дозволили засвідчувати угоди з нерухомістю під час війни за довіреністю: які ще нововведення  У Києві ввели нову заборону для ТРЦ: про що йдеться

  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  01 июл, 13:45

  30 июн, 17:00

  30 июн, 16:00

  30 июн, 15:30

  30 июн, 13:30

  30 июн, 12:45

  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.