• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Світовий банк очікує у 2021 році зростання української економіки на 3%

    Опубликовано: 2021-01-11 09:15:26

    Світовий банк очікує, що економіка України зросте на 3% за 2021 рік. Про це йдеться у повідомленні організації з посиланням на січневий огляд “Перспективи світової економіки”, передає УНН.

    “У 2021 році очікується помірне відновлення економіки України, зростання ВВП за рік становитиме всього 3%. У цей період поступового відновлення особливо важливо подвоїти зусилля з усунення існуючих структурних недоліків української економіки. Як і раніше, ситуація з бюджетом буде серйозно ускладнюватися пандемією і необхідністю надання захисту найбільш вразливим верствам населення. Збільшення дефіциту бюджету, значні зобов'язання з обслуговування державного боргу і високий рівень невизначеності будуть стримувати такі необхідні приватні інвестиції. Особливо важливим буде сприяння притоку капіталу і робочої сили в найбільш продуктивні сектори економіки шляхом зміцнення верховенства права, прискорення процесу врегулювання проблемних кредитів, зменшення регуляторних бар'єрів і зміцнення управління державними банками”, - йдеться у повідомленні.

    Зазначається, що у перспективі необхідно запровадити більш швидкі процедури банкрутства і врегулювання внутрішнього боргу, щоб убезпечити активи від тривалих судових розглядів і мати змогу переорієнтувати їх для нових цілей.

    “У 2021 році очікується зростання світової економіки на 4% за умови, що розпочате застосування вакцин від COVID-19 триватиме у широких масштабах впродовж року, що наступив. Однак… Світовий банк відзначає, що відновлення, ймовірно, буде слабким у випадку, коли директивні органи уникатимуть рішучих дій із приборкання пандемії та впровадження реформ, які сприяють зростанню інвестицій… Незважаючи на те, що економіка України, як очікується, буде зростати в 2021 році, після скорочення на 5,5% в 2020-му, пандемія завдала значної шкоди населенню України”, - вказано у повідомленні.

    Повідомляється, що враховуючи високий рівень невизначеності, пов'язаної з довгостроковими наслідками пандемії і розробкою вакцини, всі суб'єкти економічної діяльності, як в державному, так і в приватному секторі та домогосподарства, повинні будуть прийняти складні економічні умови всередині країни і за кордоном.

    “Відкриття ринку землі в середині 2021 року - це шанс для України повною мірою скористатися можливостями, які надає її сільськогосподарський сектор - важливе джерело надходжень від експорту. Однак, створення ефективного ринку сільськогосподарських земель вимагатиме своєчасного прийняття додаткового законодавства про передачу державних земель місцевим органам влади, запровадження такої необхідної прозорості в управлінні земельними ресурсами і нагляду за ними, а також введення електронних аукціонів для будь-якої передачі державних земель. Оскільки Україна продовжує відновлення в 2021 році, одним із ключових уроків цієї глобальної кризи є важливість зміцнення макроекономічної стійкості”, - йдеться у повідомленні.

    Зазначається, що виважена грошово-кредитна і фіскальна політика України, включаючи відсутність значних зовнішніх і внутрішніх дисбалансів, допомогла пом'якшити найбільш серйозні наслідки пандемії для економіки України.

    “Збереження регуляторної незалежності Національного банку України буде, як і раніше, мати вирішальне значення для збереження довіри і стійкості. Надалі, по мірі зниження безпосередніх ризиків пандемії, буде важливо скорегувати комплекс заходів політики і підтримувати макроекономічну стабільність – важливу передумову міцного, збалансованого і стійкого відновлення”, - вказано у повідомленні.

    Нагадаємо, міністр економіки Петрашко впевнений у рості ВВП на 4,6% у 2021 році: це консенсус-прогноз по ринку.

    Дар'я Панченко

    Источник: УНН

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.