• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Трудові мігранти з Білорусі можуть скласти конкуренцію українцям у Польщі, проте ненадовго - експерт
  Опубликовано: 2020-09-22 16:30:07

  Якщо білоруси почнуть масово їхати на роботу до Польщі, то можуть скласти конкуренцію українцям, проте ненадовго, адже через пів року - рік польська економіка зможе запропонувати всім охочим роботу. Про це УНН розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

  “Польща сьогодні має один із найнижчих показників безробіття у Європі, який складає 3,2%. У вільній демократичній країні рівень безробіття ніколи не може дорівнювати нулю, адже є прошарки людей, які ніколи не влаштовуються на роботу, жебракують, живуть на соціальну допомогу і таке інше. Все це означає, що в реальності робочих місць в країні достатньо, і вона потребує працівників. У разі, якщо білоруси активно поїдуть працювати до Польщі, потрібно подивитись, скільки цей показник становитиме в кількісному обчисленні”, — зазначає експерт.

  Він наголошує, що, за польськими даними, близько 45 тис. білорусів мають посвідку на постійне проживання у Польщі.

  “Постійна кількість працюючих на польських підприємствах громадян орієнтовно складає 200 тис. людей. При цьому кількість працюючого населення в Білорусі складає 4,4 млн людей. Отже, за умови, якщо на білоруській землі не буде відбуватися повноцінна війна і населення не тікатиме звідти, то на роботу до сусідів (в тому числі і до Польщі) поїде не більше кожного 5-6-го з працюючих, що складатиме 800 тис. людей максимально”, — додає Воскобойник.

  Так, за його словами, польські бізнесові асоціації заявляють про те, що їхня країна потребує 5 млн трудових мігрантів у найближчі 20 років.

  “Отже, вона зможе із легкістю прийняти на роботу крім 1 млн білорусів ще й 3-4 млн українців та представників інших народів. Тому білоруси, звичайно, складуть конкуренцію українцям у найближчий час, але вже за пів року — рік польська економіка зможе запропонувати всім бажаючим роботу. Крім того, не треба забувати про те, що підвищена конкуренція за робоче місце у Польщі буде стимулювати українців їхати працювати в інші країни — Чехію, Німеччину, Італію, Угорщину тощо, куди білоруси не поїдуть поки що, бо вони не такі досвідчені у питаннях роботи за кордоном, як українці. У цій ситуації у найбільшому виграші опиниться польська економіка, яка матиме приплив трудових ресурсів і можливості для подальшого зростання”, — підсумовує експерт.

  Нагадаємо, у разі початку другої хвилі COVID-19 трудові мігранти, які тільки планують їхати за кордон, можуть не отримати робочі візи. Проте, друга хвиля не вплине на трудових мігрантів, які вже працюють за кордоном.

  Валерія Гуржий

  Источник: УНН

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.