Міжнародний валютний фонд залишається для України найважливішим партнером, лише умови співпраці із ним є найпримітивнішими в світі. Меморандум по програмі «stand by», який підписала свого часу Україна – це спроба будь-якою ціною отримати транш, не піклуючись про справжній економічний розвиток та сприятливі наслідки для економіки. Таку думку висловив президент УСПП Анатолій Кінах в ефірі одного із українських телеканалів.
«Навантаження на бюджет України через її боргові зобов’язання – дуже велике. Так, облігації внутрішньої державної позики під 19-20% річних завели на внутрішній ринок чимало спекулятивного капіталу, а банки та інвестори надають перевагу високим відсоткам з ОВДЗ, а не кропіткої роботі у реальному секторі економіки. Це розуміє і МВФ. Зверніть увагу: з 2017 року і по цей час, коли ми подивимося на баланс – скільки отримали від МВФ, скільки ж і віддаємо, суми однакові. Тобто сам фонд дає нам стільки грошей, скільки ми заборгували, щоб вчасно змогли виконати зобов’язання. Це співпраця не заради розвитку, а просто транзит грошей», – говорить лідер ділової спільноти.
Він навів приклад Аргентини, яка після дуже складних відносин із міжнародним кредитором зуміла налагодити взаємовигідне партнерство на благо власної економіки. У 2018 році країна підписала із фондом нову програму, де чітко виписано, як транші впливатимуть на конкурентоспроможність і розвиток аргентинської економіки, її експортний потенціал. Програма розрахована на 3 роки, а сума за нею становить 57 млрд. доларів.
Україна ж не лише не домовляється про умови, які стимулювали б економічний ріст, але й «мовчить» про низьку платоспроможність власних громадян.
Поза тим, президент УСПП переконаний: заклики припинити співпрацю з МВФ чи оголосити дефолт – недоречні. З фондом необхідно працювати, але настав час змінювати умови співпраці – на взаємовигідних умовах.
«Треба розпочинати перемовини з МВФ іншого змісту. По-перше, з реструктуризації боргу. Але найголовніше – з зміни якості співпраці: на програмних засадах, щоб транші МВФ були спрямовані на можливості розвитку української економіки, її модернізацію, створення робочих місць», - запевнив А.Кінах.
Також він нагадав, що влітку запланована зустріч разом із колегами з ділових асоціацій України з першим заступником директорки-розпорядниці МВФ К.Лагард паном Девідом Ліптоном.
|
Новости рубрики:
Privatisierung 2024: über 10,5 Milliarden Griwna für den ukrainischen Haushalt
Бюро переводов в Киеве Online-Kauf von Bahntickets: Trends im Jahr 2024 Italy calls on the EU to reduce the gas price cap to 50-60 euros Kyiv dépensera 1,5 milliard de hryvnias pour une nouvelle route vers l'aéroport de Kyiv Як мінімізувати плинність кадрів у компанії Steuerausblick für 2025: Keine Erhöhung geplant, aber die Situation bleibt dynamisch Автоматизація обліку коштів: ключові аспекти та переваги |