Політики занурились в підготовку до передвиборчих перегонів, які заплановані на 2019 рік, забувши про обіцяні ними же системні перетворення в соціальній та економічній сферах. Порядок денний роботи в уряді та парламенті – чи то прийняття закону про Антикорупційний суд, чи дебати про чергове підвищення цін на газ, – крутиться навколо партійних домовленостей, спроб підняти власні рейтинги тощо. Свого часу ділова громада України вітала розроблені Кабміном із врахуванням пропозицій бізнесу 35 законопроектів, що мали б стимулювати підприємництво та інвесторів, дати поштовх до 5-6% росту ВВП. Після спільних брифінгів чиновників в парламенті, широкої інформаційної кампанії про них за кілька місяців нічого не чути. Чи можна сподіватись на економічне зростання з таким підходом на державному рівні? На цьому наголошують в УСПП.
«Нас турбує відсутність системної роботи із розвитку промисловості, налагодження інвестиційного клімату, трудового потенціалу тощо. Все, що поки чуємо – по суті, декларації. Не було звіту уряду, передбаченого законом, спільних засідань з Кабміном, ініційованих бізнесом і роботодавцями – по збереженню трудового потенціалу країни, доступу бізнесу до фінансових ресурсів задля модернізації виробництв, нарощення експорту», – каже президент УСПП Анатолій Кінах.
В діловому союзі підкреслюють: у Ради залишився один пленарний тиждень. Що ми маємо: МВФ і далі наполягає на підвищенні ціни на газ для населення, щоб зняти навантаження на бюджет, а власний уряд уникає розробку стратегії індустріального розвитку, антикризових програм. Адже довготривала відсутність реформ та чіткої стратегії модернізації економіки привела до двоякої ситуації: міжнародні кредитори зайняли дуже принципову позицію, на яку пристати в Україні все складніше через низьку платоспроможність населення і небажання політиків робити, скажімо так, незручні кроки для їхнього електорального майбутнього.
«Так і не зробивши якісних змін в соціально-економічній сфері, не заклавши стабільних підвалин для розвитку індустрії, малого і середнього бізнесу, інвестиційної привабливості, країна якось непомітно знову перейшла в передвиборчий режим. А в цей час складно буде просувати справді необхідні прагматичні рішення, які стимулюють створення робочих місць і розвиток бізнесу», – зазначив Анатолій Кінах.
Він закликав чиновників та парламентарів припинити мислити передвиборчими категоріями, а виконувати свої обов’язки. Це включає і фахові перемовини із іноземними партнерами, і відстоювання національних інтересів, і створення програм, прийняття необхідних законів для економіки тощо.
|
Новости рубрики:
Украина после войны: привлекательность для иностранных инвесторов и консультантов
Продать швейцарские часы: советы и рекомендации для успешной сделки ARMA choisit des partenaires fiables : placer les fonds saisis dans une banque d'État Privatisierung 2024: über 10,5 Milliarden Griwna für den ukrainischen Haushalt Бюро переводов в Киеве Online-Kauf von Bahntickets: Trends im Jahr 2024 Italy calls on the EU to reduce the gas price cap to 50-60 euros Kyiv dépensera 1,5 milliard de hryvnias pour une nouvelle route vers l'aéroport de Kyiv |