• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Дерев’янко: Випробування засобів зв’язку для армії проводяться за сумнівною методикою

    Опубликовано: 2017-06-12 15:36:09

    Народний депутат від партії "ВОЛЯ"-РУХ НОВИХ СИЛ Юрій Дерев'янко звернувся до Президента, СБУ, НАБУ, Міноборони та Генпрокуратури з вимогою розслідувати, ким була затверджена методика випробувань засобів зв'язку для армії та чи були проведені повноцінні випробування на стійкість до засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

    Про це повідомила прес-служба нардепа.

    "Ми вимагаємо продовження порівняльних випробувань, проведення випробувань усього обладнання в першу чергу на стійкість до обладнання РЕБ, якого повноцінно ніхто не провів. Нове обладнання якому "приділили увагу" аж 2 дні з 16 не випробовувалось спеціально на стійкість РЕБ", - заявив нардеп.

    Депутат зазначив, що рішення обрати турецьку компанію «Aselsan» було прийнято без належних підстав.

    "Таке рішення було прийнято не на підставі відомчих випробувань техніки чи порівняльних випробувань техніки обох компаній-претендентів «Elbit Systems Ltd.» та «Aselsan», а лише на основі практичної демонстрації обладнання – тобто фактично виставки та рекламних проспектів з описом характеристик та фото обладнання", - підкреслив парламентар.

    Він додав, що ізраїльське обладнання «Elbit Systems Ltd.» було свідомо замовлене без певного модуля та не пройшло через це  відомчих випробувань.

    "Свідома закупівля українською стороною обладнання без додавання необхідних технічних опцій може свідчити про вчинення посадовими або службовими особами Міноборони та підпорядкованими йому структурами кримінального правопорушення, передбаченого статтею 191 КК України  - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем", - вважає депутат.

    Дерев'янко зауважив, що обладнання «Aselsan» було придбане на суму більше 1,5 млн. доларів, що є нижчим за якістю від аналогічного обладнання виробництва компанії «Elbit Systems Ltd.».

    "Керівництво Міністерства оборони могло бути введено в оману відповідними посадовими та службовими особами міністерства та підпорядкованих йому структур, які переконували у начебто високій вартості продукції «Elbit Systems Ltd.» - більше, ніж на 30% у порівнянні з аналогічною продукцією компанії «Aselsan»", - вважає він.

    За його інформацією, не дивлячись на пропозицію «Elbit Systems Ltd.» проводити випробування відповідно до стандартів НАТО, Міноборони та Генштаб не погодились на цю пропозицію, а затвердили «зручну» для «Aselsan» методику проведення порівняльних випробувань.

    "Ця методика складена так, щоб в кінці отримати «потрібний» результат – підтвердити, що «Aselsan» найкращий постачальник засобів зв’язку для ЗСУ", - вважає депутат.

    Тому депутат просить перевірити:

    - ким була затверджена методика проведення порівняльних випробувань засобів зв’язку на виконання відповідного доручення Президента та прем’єр-міністра ;
    - чи під час проведення порівняльних випробувань засобів зв’язку обох компаній були проведені повноцінні випробування РЕБ;
    - чи були надані представникам обох компаній протоколи з результатами порівняльних випробувань для підтвердження представниками обох компаній достовірності зафіксованих показників їхнього обладнання;
    - як комісією була визначена пріоритетність та важливість кожної з характеристик обладнання та якою кількістю балів була оцінена кожна з таких характеристик обладнання;
    - хто саме і на підставі чого готував лист від 26.10.2016 р., який був надісланий за підписом начальника військзв’язку Рапка на адресу Муженка, та де саме був підготовлений проект даного листа.

    Дерев'янко також вимагає внести відомості про вчинені кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до відповідальності.

    Депутат також просить міністра оборони Степана Полторака провести службове розслідування щодо вчинених правопорушень посадовими особами, продовжити випробування, а також змінити керівництво комісії, що проводить такі випробування для забезпечення уникнення конфлікту інтересів.

    "Під час продовження випробувань забезпечити проведення порівняльних випробувань засобів зв’язку на предмет їх стійкості до засобів РЕБ", - підкреслив депутат.

    Нагадаємо, Міноборони хоче надати перевагу засобам зв’язку турецької компанії «Aselsan», хоча за ці ж кошти пропонується  сучасне обладнання світового лідера – ізраїльської компанії «Elbit Systems Ltd.».

    Начальник Військзвязку Володимир Рапко повідомив Юрію Дерев’янко, що просуванням турецької компанії «Aselsan» особисто займається народний депутат, голова комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський разом з секретарем РНБО Олександром Турчиновим, а також син Пашинського, який є директором дочірнього підприємства "Укрспецекспорт".

    Прес-служба народного депутата Юрія Дерев'янка

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.