Ділове співтовариство вітає рішення Європарламенту про надання Україні безвізового режиму. Це дуже вагомий крок у напрямі «відкриття кордонів» для підприємців, туристів, студентів, населення з боку інституцій Євросоюзу. Є сподівання, що це питання отримає позитивне підтвердження і в Раді ЄС у травні. «Безвіз» є стимулом для нарощування ділових контактів, торгівельно-економічних зв’язків між Україною та Євросоюзом, він дозволить максимально використати можливості режиму вільної торгівлі. На цьому наголосили в УСПП, коментуючи сьогоднішнє голосування в Європарламенті.
Зокрема, в діловому союзі зазначили, що надання безвізового режиму українцям прискорить євроінтеграційні процеси, дозволить вільно рухатися через кордони у контексті розвитку вільної торгівлі України та ЄС, стимулюватиме прискорення адаптації українських компаній до регламентів та стандартів ЄС, сприятиме інноваційно-інвестиційному обміну, подальшим реформам та економічним змінам в країні.
Нагадаємо, сьогоднішнє рішення ЄП – це ще не відкриття кордонів для українських громадян. Необхідне також остаточне рішення Ради Євросоюзу та низка інших бюрократичних процедур.
«Варто наполегливо працювати над тим, щоб забезпечувати національні інтереси, в тому числі у напрямку євроінтеграції. Водночас, будемо прагматичними: нам необхідно максимально ефективно використати можливості, які відкриються після схвалення безвізового в’їзду в Європу. Це додатковий шанс розвитку транспортної інфраструктури, в тому числі через прихід європейських лоукостерів, туризму, виставкової сфери, активізації бізнес-делегацій, програм навчання та обміну студентами та школярами тощо», – вважає президент УСПП Анатолій Кінах.
Бізнес очікує на значну активізацію ділових зв’язків із партнерами, адже факт вільного перетину кордонів не лише полегшить ці процеси для українців, але й додасть позитивного іміджу та лояльності з боку європейців. Інтенсифікація контактів дозволить наростити експорт та більш повноцінно використовувати можливості ЗВТ із країнами ЄС.
«Як відомо, базовим в сучасному цивілізованому світі є принцип чотирьох свобод: вільного руху товарів, послуг, капіталу і переміщення людей. Можна засвідчити, що ми поступово наближаємося до цього. Залишається максимально наповнювати названі можливості практичним змістом, домагатися, щоб свободи були доступні нам не лише де-юре, а стали фактором щоденної діяльності багатьох українських промисловців і підприємців», – підсумував А.Кінах.
|
Новости рубрики:
Як вибрати камери відеоспостереження для магазину
During the two years since the resumption of small privatization, the State Property Fund has implemented 839 successful online auctions NBU poszerza możliwości dla banków: nowe obligacje na pokrycie rezerw Мінфін України впроваджує нову методологію оцінки податкових пільг Сервисная служба «Your Service» — профессиональный ремонт для вашего дома ЄБРР знизив прогноз зростання ВВП України через атаки Росії на енергетичні об'єкти Finanzminister versichert: Im Jahr 2025 sind keine Unterbrechungen bei den Sozialleistungen zu erwarten Якість та доступність металопластикових вікон від компанії «Аліас-Одеса» |