• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • В Києві презентували Білу книгу щодо стратегії деокупації Криму

    Опубликовано: 2016-11-25 12:20:00

    У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України презентували Білу книгу «Крим після анексії. Державна політика, виклики, рішення та дії», за участю Міністра Вадима Черниша, Першого заступнка Юсуфа Куркчі, представників Міністерств та відомств а також громадськості.
    Біла книга – це результат експертної роботи фахівців Українського незалежного центру політичних досліджень, спрямованої на розробку стратегії України по деокупації Криму. У виданні проаналізовано процес формування політики України стосовно Кримського півострова, а також дії Росії після анексії.
    «Російська влада дуже швидко намагалась уніфікувати Крим до інших регіонів Росії. Начебто, цей період тривав один-два роки, але по окремим речам він станом на зараз продовжений до 2019 року. Це майнові питання, питання лісового господарства, навіть питання пожежних структур. Тобто не так легко Крим «перетравлюється» окупаційною владою. Крім того, Крим став одним з найбільш дотаційних регіонів РФ, конкуруючи з Чечнею та Інгушетією. Так звана автономність кримської влади вона дійсно «так звана», тому що рішення та кадри органів виконавчої влади визначаються на рівні уряду Росії, а не місцевої влади», - зазначила експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко.
    Водночас, експерт звернула увагу на брак інформації про політику України щодо Криму, передусім для населення окупованого півострову. Як приклад було наведено вступ до українських вишів кримської молоді. Не дивлячись на створення пільгових умов вступу, кількість студентів з Криму не перевищує 200. Причиною цього експерт назвала, передусім, брак інформації серед кримчан про можливості, які їм надає Україна.
    У документі також проводиться аналіз поточної політико-правової ситуації, яка склалася з моменту окупації: статус окупованої території, захист громадян та їхніх майнових прав, статус ВПО та політики санкцій відносно країни-агресора. Також розглядається, яку інформаційну, освітню та соціальну політику проводить на півострові окупаційна влада і що цьому може протиставити Україна.
    «В цій книзі представлені ґрунтовні аналітичні матеріали, які можуть бути використані різними Міністерствами та відомствами для подальшої роботи в напрямку деокупації півострова, - зазначив Міністр Вадим Черниш. - Дані про соціально-економічну ситуацію в Криму, інформаційну політику, освітню сферу, політико-правові рішення після окупації протягом 2014-2016 років є надзвичайно корисними для державних службовців, представників міжнародних та громадських організацій».
    Прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.