• Головна / Main Page
 • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Про створення умов щодо забезпечення права на освіту осіб з інвалідністю

  Опубликовано: 2005-12-05 16:50:00
  На виконання Указів президента України “Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями” та “Про невідкладні заходи щодо функціонування та розвитку освіти в Україні”, з метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти осіб, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку Міністр освіти і науки України С.М. Ніколаєнко підписав Наказ “Про створення умов щодо забезпечення права на освіту осіб з інвалідністю”.
   
  Зокрема, в Наказі йдеться про необхідність передбачення всіма структурними підрозділами міністерства   конкретних заходів щодо удосконалення організаційно-правового, науково-методичного забезпечення освіти осіб з інвалідністю , необхідність створення авторських колективів з розроблення підручників для дітей , які потребують корекції фізично і (або) розумового розвитку.
   
  Зазначено необхідність увійти з клопотанням до Президії академії педагогічних наук України щодо включення до тематики науково-пошукових досліджень системну розробку та апробацію. Комплексного психолого-педагогічного супроводу дітей з тяжкими порушеннями розвитку.
   
  Відповідно до Закону “Про реабілітацію інвалідів в Україні” внести зміни до нормативних документів, що регламентують діяльність відповідних загальноосвітніх закладів.
   
  У професійно-технічних училищах продовжити роботу щодо створення спеціальних груп для навчання учнів –інвалідів. З урахуванням характеру захворювання.
   
  Вивчити питання щодо перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників, які працюють з дітьми та дорослими з обмеженими можливостями здоров’я, передбачити вивчення предмету “Основи корекційної педагогіки”. Наказом передбачено створення Науково-методичного Центру освіти та соціальної реабілітації осіб з інвалідністю, необхідність розробки переліку наочно-дидактичного, навчально-реабілітаційного обладнання для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушення зору, слуху, опорно-рухового апарату, розумово-відсталих, з тяжкішими порушеннями мовлення, затримкою психічного розвитку, передбачити видання необхідної навчальної літератури.
   
  При підготовці загальноосвітніх навчальних закладів ( в тому числі інтернатного типу) , професійно–технічних, внз до нового 2006/2007 навчального року вжити заходів щодо забезпечення безперешкодного доступу до навчальних та інших приміщень учнів, вихованців, студентів з урахуванням особливостей їх психофічного розвитку.
   
  Передбачено посилити співпрацю з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо вирішення питань подальшого навчання або працевлаштування випускників-інвалідів.
   
  Инф.  Урядовий портал
   
   
  e-news.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.