• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Студенти і випускники ХНУРЕ активно відгукнулися на старт антикорупційної кампанії - перші результати анонімного дослідження
  Опубликовано: 2016-07-26 14:26:04

  В ХНУРЕ стартувало анонімне анкетування, спрямоване на дослідження рівня лояльності до корупції у ВНЗ. Студенти і випускники активно беруть участь в опитуванні, за перші чотири дні університет отримав вже 290 заповнених анкет.
  59% відповідей надійшло від студентів, 29% - від випускників, 6% - від абітурієнтів або їхніх батьків, 6% - від нинішніх і колишніх співробітників, аспірантів та ін. Основна частина - молоді люди у віці до 25 років, лише чверть респондентів - люди більш старшого віку.
  75% респондентів вважають, що корупція у вузах сама по собі не є нормою. Більшість сходиться на думці, що студент приходить до вузу за знаннями і несе відповідальність за свої дії в стінах університету, а процес контролю успішності повинен бути прозорим і зрозумілим.
  45% опитаних вважають, що корупція у вузах вигідна самим студентам, 35% вважають, що вона вигідна викладачам, 12% - адміністрації, 8% - владі.
  У складній ситуації 49% респондентів готові дати хабар для вирішення питання. У той же час 39% респондентів зайняли тверду позицію і заявили, що навіть в разі неможливості самостійно вчасно здати іспит або залік, вони не готові на такий протизаконний крок.
  У разі спроби схилити респондентів до неправомірних дій, більшість з них готові вживати заходів у свій захист: 26% заявили, що готові звернутися в правоохоронні органи, 31% - в антикорупційний комітет університету, а 22% - повідомити про даний факт по гарячій лінії університету .
  Більшість респондентів вважають, що боротьбу з корупцією потрібно починати з збільшення зарплат викладачам. Ще одна популярна точка зору - використання систем онлайн-тестування студентів і виключення контролю знань студента лише одним викладачем.
  Проведення анонімного опитування - перша частина масштабної антикорупційної кампанії, про початок якої заявив т.в.о. ректора Едуард Рубін минулого тижня. Він вважає, що корупція кидає тінь на репутацію університету і навів дані ІТ-порталу ДОУ, де в рейтингу кращих ІТ-вузів України ХНУРЕ посів друге місце, але в той же час, згідно з опитуванням ДОУ, близько 40% студентів і випускників вищого навчального закладу стикалися з корупцією в процесі навчання.
  В рамках кампанії «ХНУРЕ без корупції» створюються анонімні канали для інформування керівництва про факти корупції. Планується проведення круглого столу з представниками інших вузів для обміну досвідом в даному напрямку роботи, а також створення в вузі постійної антикорупційної комісії за участі незалежних активістів.

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.