До узгодженої редакції проекту Закону України «Про лікарські засоби» було внесено норму, що дозволяє доставку лікарських засобів на замовлення, зроблені в мережі Інтернет. Збереження відповідного положення може призвести до поширення в Україні підроблених, неякісних і контрафактних ліків, зауважують в Аптечній професійній асоціації України (АПАУ).
Операції купівлі-продажу через мережу Інтернет будуть ускладнювати процес виявлення фальсифікату, державного нагляду контролю якості, контролю за терміном придатності, ціновою політикою тощо, впевнені в АПАУ.
«Найбільш важливо, аби пацієнт отримав якісний лікарський засіб, який зберігався та транспортувався в належних умовах, у якого не вийшов термін придатності та який не є фальсифікованим. Якщо інтернет-торгівлю ліками сьогодні узаконять, то, на жаль, це право споживачів може бути під загрозою, що є неприпустимим», – говорить директор АПАУ, доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко.
Нагадаємо, станом на сьогодні, торгівля лікарськими засобами через мережу Інтернет заборонена. Чинне законодавство України передбачає кримінальну та адміністративну відповідальність за порушення норм, які регулюють обіг лікарських та наркотичних засобів.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), діапазон підроблених медичних виробів, що надходить на ринки, розширюється по мірі збільшення комерційного використання Інтернету. У ВООЗ уточнюють, що ліки, придбані на незаконних сайтах, які приховують свої фізичні адреси, більш ніж у 50% випадків виявляються підробленими.
Фальсифікована медична продукція може не містити діючої речовини, містити іншу, або правильну, однак в невірному дозуванні. Відзначались випадки токсичності деяких видів підроблених ліків, які містили небезпечну для життя концентрацію неправильного діючого інгредієнту, або інші токсичні хімічні речовини. Згідно до останньої інформації ВООЗ, фальсифікати часто виготовляються в неналежних і антисанітарних умовах із залученням персоналу, який не має відповідної кваліфікації. Такі ліки можуть містити невідомі домішки і бути заражені бактеріями.
Довідково наводимо пункт 5 статті 37 узгодженої редакції проекту Закону України «Про лікарські засоби»: «Дозволяється доставка лікарських засобів, які відпускаються без рецепта, аптеками на замовлення споживачів, зроблені за допомогою засобів дистанційного зв’язку, в тому числі через Інтернет, в порядку, встановленому уповноваженим органом».
Прес-центр АПАУ
|
Новости рубрики:
Морські контейнерні перевезення: ефективність, масштаби та переваги
![]() Трамп планує масштабне скорочення федерального бюджету США у 2026 році ![]() Ukraińcy będą musieli płacić podatki od dochodów na platformach cyfrowych: Rada Ministrów zatwierdziła nowy projekt ustawy ![]() Как использовать кредитную карту с максимальной выгодой ![]() Франшиза барбершопа Barberking — сколько стоит открыть свой бизнес? Фискальные принтеры чеков: правильный и удобный учет Ukraine to import US gas through European terminals ![]() Португальский паспорт: почему стоит задуматься о переезде в Лиссабон или Порту ![]() |
