• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Результати розгляду судових справ про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень
  Опубликовано: 2014-12-16 12:40:27

  Українське податкове законодавство є складним і постійно змінюється. Переважну більшість спорів, які знаходяться на розгляді в адміністративних судах різних інстанцій, складають податкові спори.
  Так, станом на 01.12.2014 в судах всіх інстанцій за участю територіальних органів ДФС (Міністерства доходів і зборів), Дніпропетровської області знаходилося на розгляді 13951 справа різних категорій на загальну суму 9,3 млрд.грн.
  Кількість справ за позовами платників податків про визнання недійсними податкових повідомлень – рішень у Дніпропетровській області складає 6055 на суму 8,5 млрд.грн. і відповідно питома вага від загальної суми позовів складає 91,4%.
  Із розглянутих протягом 2014 року 2553 справ на загальну суму 3,7 млрд.грн. за позовами даної категорії, 1936 справ на суму 2,6 млрд.грн. винесено на користь платників податків, що становить 75,8% від кількості та 70,3% від суми розглянутих справ. У порівняні з минулим 2013 роком позови платників податків до податкових органів області, які перебувають на розгляді, збільшилися на 29% по кількості та 24% по сумі, а відсоток вирішених на користь платників податків справ, збільшився на 31% по кількості та на 37% по сумі. Таким чином, можливо констатувати, що платники активно і ефективно використовують своє право на оскарження у судовому порядку податкових повідомлень – рішень.
  Спори за позовами платників податків про визнання недійсним податкових повідомлень – рішень переважно пов’язані із донарахуванням податку на прибуток та ПДВ. У більшості випадків предметом спору є операції, в яких «фіктивні» суб’єкти господарювання виступають у якості контрагентів платників податків або включені у якості посередників у ланцюг постачання товару.
  Слід звернути увагу, що практика розгляду справ у поточному році свідчить, що судами активно застосовуються приписи ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України, якою встановлено принцип офіційного з’ясування обставин справи. Враховуючи, що учасники податкових правовідносин, в тому числі представники контролюючих органів, не завжди приділяють увагу або не мають можливості забезпечити повний збір матеріалів у якості доказової бази, згідно ч.5 ст.11 КАСУ, суд повинен (а не має право) витребувати за власною ініціативою докази у справі.
  Враховуючи набрання чинності Податковим кодексом України 01.01.2011, протягом поточного року збільшується кількість справ, розглянутих Вищим адміністративним судом України із застосуванням норм кодексу. Правова позиція ВАСУ відносно формування податкового кредиту залишається незмінною та базується на нормах діючого законодавства України. Так, право на формування податкового кредиту з ПДВ виникає в результаті придбання товарів (послуг) з метою використання у господарській діяльності. При цьому, операція повинна бути реальною, тобто здійсненою не формально та мати наслідки у зміні складу активів платника податків. Якщо сторони довели (залучили до матеріалів справи належні та допустимі докази) у судовому процесі правомірність/неправомірність укладання та виконання угод і правильність визначення об’єкта оподаткування (відповідно до ч.1,2 ст.71 КАСУ), справа можу бути вирішена як на користь платника податків, так і на користь контролюючого органу.

  Начальник управління
  правової роботи
  ГУ ДФС у Дніпропетровській області
  Басан Олег Олександрович

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  24 янв, 13:00

  24 янв, 10:30

  18 янв, 17:30

  18 янв, 14:00

  17 янв, 18:00

  17 янв, 15:30

  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.