• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Закон щодо органів і служб у справах неповнолітніх
  Опубликовано: 2006-03-30 17:05:00


  У Верховній Раді України зареєстровано проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо органів і служб у справах неповнолітніх та спеціальних установ для неповнолітніх)", поданий Кабінетом Міністрів

  Законопроектом передбачається удосконалити законодавчу та нормативно-правову базу, приведення її до вимог положень Конвенції ООН про права дитини.

  Зокрема, пропонується внести зміни та доповнення до Закону "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх", якими визначається один із головних напрямів діяльності органів виконавчої влади - реалізація державної політики щодо захисту прав дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

  Передбачається встановити чіткий механізм співпраці причетних центральних органів державної виконавчої влади, органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування, соціальних інститутів з метою забезпечення найповнішого соціально-правового захисту дітей у суспільстві, їх соціалізації та виховання.

  Крім того, посилюється правова відповідальність батьків, опікунів та осіб, що їх замінюють, соціальних інституцій, посадових осіб за порушення прав дітей у питаннях їх соціально-правового захисту.

  Закріплюються повноваження з питань опіки та піклування над дітьми за службами у справах неповнолітніх, створюються належні умови для фізичного, інтелектуального й духовного розвитку дітей, особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Підвищується ефективність роботи з профілактики правопорушень, бездоглядності серед дітей.

  Прийняття та реалізація законопроекту, вважає уряд, має поліпшити соціальний захист дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розв´язати проблеми дитячої бездоглядності і безпритульності, створити належні умови для соціально-психологічної адаптації дітей, реалізувати їх права на сімейне виховання та здоровий розвиток.

  "ВРУ"

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.