• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Жінки створюють більше половини нових ФОПів в Україні

    Опубликовано: 2024-11-20 14:00:58

    За результатами аналізу даних Єдиного державного реєстру, у 2024 році жінки стали ініціаторами відкриття 61% нових фізичних осіб-підприємців (ФОП). Зокрема, за 10 місяців поточного року було зареєстровано 154 920 нових ФОПів, що свідчить про стабільний ріст жіночого підприємництва в Україні. 

    Дані, представлені аналітичним сервісом "Опендатабот", показують, що кількість жінок, які стають підприємцями, продовжує зростати. Якщо в 2023 році цей показник становив 57%, то до початку повномасштабної війни частка жінок-підприємиць не перевищувала 51%. Такий тренд демонструє поступове розширення жіночої участі в бізнесі та самозайнятості. 

    Найбільше жінок-підприємниць фіксується в таких регіонах, як Сумщина, Полтавщина, Хмельниччина, Одещина та Київщина. У цих областях жінки відкривають більше 60% нових ФОПів, зокрема 63.3% у Сумській області, 63.2% у Полтавській та 63.1% у Хмельницькій і Одеській областях. Київська область також має високий показник – 62.6%. 

    На противагу цьому, найменший рівень реєстрацій жінок-підприємниць спостерігається в прифронтових і тимчасово окупованих регіонах України. У Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях частка жінок серед нових ФОПів коливається від 50% до 57.8%. 

    Що стосується сфер підприємництва, то більшість жінок відкривають ФОПи в галузі надання індивідуальних послуг. За даними "Опендатабот", 89% нових бізнесів жінок припадає на цей напрямок. Одним із лідерів є індустрія краси, зокрема перукарні та салони краси, що становлять 94% у цій категорії. Також популярними є підприємства, що забезпечують фізичний комфорт, зокрема масажні салони, спа, солярії та лазні. 

    Серед інших популярних напрямків для жіночого підприємництва — виробництво одягу (85%), освіта (82.3%) та надання соціальної допомоги (81.5%). Ці сфери також активно розвиваються, відображаючи сучасні потреби на ринку та бажання жінок створювати бізнеси, орієнтуючись на соціальні та економічні потреби. 

    Тренд росту жіночого підприємництва свідчить про зміни в економічній активності в Україні, де жінки відіграють дедалі важливішу роль у розвитку малого та середнього бізнесу, зокрема у наданні послуг та розвитку соціальних ініціатив.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.