• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Галущенко розповів, коли через Україну може припинитися транзит російського газу

    Опубликовано: 2023-06-27 14:30:58

    Шанси Києва і Москви домовитися про продовження п'ятирічного контракту на транзит газу, підписаного у 2019 році, невеликі. Про це міністр енергетики України Герман Галущенко заявив в інтерв'ю Financial Times.

    За словами міністра, один з останніх шляхів, якими російський газ надходить до Європи, може бути перекритий до кінця наступного року, коли закінчиться термін дії контракту України з «Газпромом».

    «Я дійсно не уявляю, як це може бути на двосторонній основі. Я можу сказати, що ми готуємо нашу систему до скорочення поставок», — сказав Галущенко, відповідаючи на запитання, чи буде Україна готова переглянути угоду з Москвою після повномасштабного вторгнення.

    За словами Financial Times, рішення Москви скоротити постачання газу до Європи минулого року спровокувало енергетичну кризу, розпаливши інфляцію і підвищивши вартість життя на всьому континенті. Але в той час, як кілька маршрутів було перекрито, український газопровід є одним з двох, які продовжують постачати газ, хоча і в зменшених обсягах.

    За даними енергетичної консалтингової компанії ICIS, у травні Австрія отримувала близько половини імпорту російського газу через Україну, тоді як Словаччина — 95%.

    Галущенко заявив, що Європа буде відносно готова до подальшого зниження поставок, оскільки їй вже доводилося адаптуватися до подібних скорочень у минулому шляхом зменшення попиту та пошуку альтернативних джерел імпорту, таких як скраплений природний газ.

    «Це перше визнання з боку Києва, що контракт, ймовірно, буде розірвано наприкінці наступного року», — підкреслює FT.

    Без українського транзитного маршруту єдиним трубопроводом з Росії, який досі постачає газ до Європи, був би «Турецький потік», на який у травні припадало трохи менше ніж 3% європейського газового імпорту.

    Хоча Галущенко припустив, що європейські політики можуть захотіти переглянути контракт — як це сталося у 2019 році, коли делегація ЄС виступила посередником на тристоронніх переговорах з Росією та Україною, — аналітики кажуть, що це малоймовірно, зважаючи на складні перспективи проведення переговорів з Москвою.

    Європейська комісія відмовилася коментувати, чи намагатиметься вона ініціювати переговори з Росією щодо продовження контракту.

    Інф. minfin.com.ua

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.