• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • ЄС ухвалив законопроєкт про штучний інтелект. Є заборона розпізнавання облич

    Опубликовано: 2023-06-16 17:00:03

    Законодавці Європейського Союзу ухвалили законопроект, відомий як AI Act, який регулюватиме розвиток штучного інтелекту. Про це повідомляє The New York Times.

    Це лише одна з частин більш тривалого процесу. Але якщо закон набуде чинності в його нинішньому вигляді, то Європейський Союз заборонить використання біометричних систем, що працюють у режимі реального часу і віддалено, таких як сканування для розпізнавання обличчя.

    Також будуть заборонені пристрої, які демонструють когнітивну поведінкову маніпуляцію, наприклад, іграшки з голосовим управлінням, які, як вважається, заохочують небезпечну поведінку дітей. Також будуть заборонені технології, які класифікують людей на основі їхнього соціально-економічного статусу або особистих характеристик. Тим часом технології, які вважаються "високоризиковими", повинні будуть бути зареєстровані в базі даних ЄС. До них належать системи штучного інтелекту для біометричної ідентифікації та ті, що використовуються правоохоронними органами.

    Європейська комісія вперше запропонувала закон про ШІ ще у квітні 2021 року. Це було задовго до стрімкого зростання популярності генеративних систем ШІ, що призвело до збільшення кількості закликів до регулювання штучного інтелекту. Версія, за яку проголосували законодавці, включала правила для компаній, що розробляють генеративний ШІ, таких як OpenAI, зокрема вимогу розкривати будь-який контент, згенерований штучним інтелектом. Ці компанії також будуть зобов'язані гарантувати, що їхні великі мовні моделі не можуть генерувати незаконний контент. Крім того, вони повинні будуть публікувати резюме захищених авторським правом даних, які використовуються для навчання своїх моделей.

    Представники Європейського парламенту, Європейської комісії та Ради Європейського Союзу ще мають узгодити деталі для остаточної версії закону. Вони можуть вирішити змінити деякі його аспекти й додати певні винятки, наприклад, дозволити використання розпізнавання облич в цілях національної безпеки. Очікується, що закон приймуть до кінця року.

    Ярослав Жахалов

    ЛIГАБiзнесIнформ

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.