• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • 10 фактів про аутизм, про які потрібно розповісти дітям

    Опубликовано: 2023-06-05 10:28:56

    1. Аутизм — це один з видів інвалідності або обмежених можливостей здоров’я. Це означає, що у людинивідсутні якісь конкретні здібності, але, в цілому, вона нітрохи не гірша за інших. Вона може бути дуже розумною і талановитою. У сучасній науці існують методи корекції аутизму.

    Ми звикли до того, що інвалідність, зазвичай, помітна — людина не може ходити, бачити, чи чути. При аутизмі ж людина виглядає зовсім звичайно, але її мозок працює не так, як у інших. Їй набагато складніше взаємодіяти з навколишнім світом — говорити, розуміти почуте від інших людей, спілкуватися і заводити друзів.

    2. Людина з аутизмом бачить світ не так, як всі інші. Вона інакше сприймає практично все: звуки, кольори, запахи або дотик.

    Абсолютно звичайні для нас речі — наприклад, шум вулиці на задньому фоні, для аутиста можуть бути настільки сильними стимулами, як, наприклад, виття сирени. Людина з аутизмом може не переносити, коли до неї торкаються. Або занадто сильно реагувати на запахи, які іншим здаються зовсім слабкими. Тому не треба дивуватися, якщо дитина з аутизмом злякався різкого звуку, або якщо вона носить беруші, спеціальні навушники або темні окуляри — це може бути їй необхідно.

    З іншого боку, саме завдяки своїй особливій чутливості багато людей з аутизмом сприймають світ яскравішим, ніж інші. І це, наприклад, може виражатися в творчості.

    3. Деякі діти з аутизмом не говорять, або говорять зовсім мало, але це не означає, що вони нічого не розуміють. Насправді вони все сприймають, але не можуть відреагувати на це словами. Труднощі з промовою не значать, що вони не розумні.

    4. У дітей з аутизмом, яким складно розмовляти, можуть бути свої способи спілкування. Вони, наприклад, показують на предмети рукою, використовують спеціальні жести (подібно глухонімим ) а також люди з аутизмом можуть спілкуватися спеціальними картками з картинками або надрукованими словами.

    Якщо людина спілкується не так, як ви звикли, можна проявити терпіння і зрозуміти, що їй потрібно.

    5. Діти з аутизмом можуть робити дивні рухи або видавати незвичайні звуки. Наприклад, деякі аутисти постійно гойдаються взад-вперед, трясуть кистями рук, мотають головою або постукують ногами. Таких рухів не треба боятися. Вони трапляються мимоволі, і, дуже часто, вони доставляють людині з аутизмом задоволення. Багатьом такі рухи допомагають заспокоїтися або краще думати, а іноді дивні рухи руками означають, що людина просто щаслива або чомусь рада.

    6. Якщо деякі діти з аутизмом майже не говорять, то інші можуть розповідати без угаву про те, що їм цікаво. У дітей з аутизмом можуть бути абсолютно будь-які захоплення: поїзди, космос, тварини, листівки або комп’ютери. У всіх бувають улюблені теми, але у аутистів інтерес до чогось може бути просто безмежним. І якщо розмова перейшла на цю тему, і вам здається, що співрозмовник говорить занадто багато, то просто розкажіть йому про це — швидше за все, він просто не розуміє, що його головне захоплення вас не цікавить.

    7. Ви помічали, що коли люди розмовляють, то вони мимоволі починають дивитися один на одного і заглядають один одному в очі? Людям з аутизмом такий погляд може здаватися страшним і неприємним. А деякі не здатні одночасно дивитися в очі своєму співрозмовнику і сприймати його мову.

    Тому, якщо людина з аутизмом на вас не дивиться, то це не означає, що вона ображена, не хоче з вами спілкуватися або не чує вас. Можливо, вона як раз дуже уважно вас слухає.

    8. Людям з аутизмом буває дуже важко зрозуміти ваші почуття по виразу обличчя і іншим звичним нам ознаками. У розмові вони приділяють увагу лише словами, і часто розуміють ці слова буквально. Тому спілкуватися з аутистами краще максимально прямо — без жартів. Інакше вони можуть просто вас не зрозуміти.

    9. Вам самим може бути складно зрозуміти, що відчуває людина з аутизмом. При аутизмі емоції зовсім інакше виражаються в голосі або на обличчі. Але якщо у людини завмерлий вираз обличчя і монотонний голос, то це не означає, що він нічого не відчуває! Якщо ви не розумієте, як людина з аутизмом до чого-небудь відноситься, то просто запитайте її безпосередньо.

    10. Іноді може здатися, що аутична людина зовсім не цікавиться іншими, але це не так. Аутистам, як і всім нам, важливі спілкування і друзі.

    Аутисти часто не знають, як почати спілкування, як завести знайомство, і, в підсумку, можуть просто здатися неввічливим, або навпаки — цураються своїх однолітків. Тому дуже здорово, якщо ви першими запропонуйте аутисту спілкування. І в його особі ви, швидше за все, зможете знайти людину, яка буде дуже цінувати вашу дружбу.

    roditeli.ua

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.