Група вчених разом з генетиками з биохолдинга Atlas Biomed з’ясувала, як йогурти з високим вмістом бактерій виду Bifidobacterium animalis (BB12) впливають на мікрофлору кишечника.
До участі в дослідженні були залучені 150 осіб, у яких не було ожиріння чи інших проблем зі здоров’ям. Використовуючи метод метагеноміки, вчені вивчили мікрофлору їх кишечника спочатку експерименту, а також через місяць після щоденного споживання йогурту.
З’ясувалося, що до кінця експерименту у випробовуваних дещо збільшилася чисельність корисних мікробів, у тому числі кількох видів біфідобактерій, а також змінився характер метаболізму бактерій.
Примітно, що йогурти по-різному впливали на мікрофлору добровольців: у одних зміни були незначними, а У інших – більш вираженими. Вчені пов’язують це з раціоном харчування учасників експерименту. Так, найбільш благотворний вплив на мікрофлору було у тих, хто сидів на так званій західній дієті», яка характеризується високим рівнем споживання м’яса на тлі мінімуму овочів і фруктів.
e-news.com.ua