• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • За два роки кількість дописів українською в соцмережах зросла з 16% до 37%
  Опубликовано: 2022-07-18 14:30:29

  В Україні в 2020 році в соціальних мережах державною мовою публікували лише кожен шостий допис (16%). Станом на липень 2022-го ситуація змінилась таким чином: 37% дописів  українською мовою проти 63% російською.

  Про це свідчать результати дослідження Центру контент-аналізу, проведеного в період з 5 червня по 5 липня 2022 року в соцмережах Instagram, Facebook та Twitter.

  37% — це відсоток україномовних дописів серед приватних та комерційних акаунтів. Однак з-поміж акаунтів фізосіб частка дописів українською мовою (45%) зросла навіть більше, ніж серед спільнот та груп по інтересах.

  В Facebook, Twitter та Instagram після 24 лютого частка україномовного контенту різко виросла, однак в TouTuBe та TikTok такої тенденції не зафіксовано. В Youtube частка контенту українською мовою складає лише 5%.

  "Це пов’язано з алгоритмами монетизації, які спонукають користувачів працювати на ширшу російськомовну аудиторію. Кількість матеріалів українською в Youtube за два роки зросла лише в межах похибки – на 2%", — пояснюють аналітики.

  Дослідники зазначають, що порівняно з 2020 роком спостерігається помітна українізація користувачів західних областей України, хоча в таких регіонах російська мова продовжує домінувати в соціальних мережах.

  Після Криму та Донбасу найбільш активно російську мову використовують в Одеській области, де лише кожен четвертий допис у соціальних мережах пишеться українською мовою.

  Нагадаємо, з 16 липня почали діяти нові норми "мовного" закону згідно яких сайти та програмне забезпечення на приладах повинні мати українську версію й українськомовний інтерфейс. За виконанням закону слідкуватиме мовний обмудсмен.

  Віта Молодан

  Інф. delo.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.