• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Вчені назвали оптимальний режим сну для продовження життя
  Опубликовано: 2022-07-06 07:24:07

  Тривалість сну є ключовим фактором, коли мова йде про здоров’я серця.

  Вчені Університету Колорадо в Боулдері (США) з’ясували, що навіть при фізично активному способі життя і відмові від куріння ризик серцевого нападу залишається високим, якщо людина мало спить або, навпаки, багато спить, інформує Ukr.Media.

  Дослідники проаналізували генетичні дані, якість сну і медичні записи 461 тисячі осіб у віці від 40 до 69 років, у яких ніколи не було серцевого нападу. Спостереження за станом здоров’я тривало протягом семи років.

  У порівнянні з тими, хто спав шість-дев’ять годин на добу, у тих, хто спав менше шести годин, ймовірність серцевого нападу протягом усього часу дослідження була на 20 відсотків вища. Однак ті, хто спали більше дев’яти годин, потерпали від проблем з серцем на 34 відсотки частіше. Оптимальний сон знижує ризик у генетично схильних людей на 18 відсотків.

  Чим сильніше відхилення від нормального рівня сну, тим більш високий ризик серцевого нападу. Так, у людей, які спали п’ять годин на добу, ризик серцевого нападу був на 52 відсотки вищим, ніж у тих, хто спав сім-вісім годин. У тих, хто спав 10 годин, ймовірність цього була у два рази вища.

  Недолік сну може впливати на слизову оболонку артерій або ендотелію, сприяти розвитку запальних процесів у кістковому мозку, а також призвести до неправильного вибору дієти та несвоєчасного харчування.

  aspekty.net

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.