• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Протести в Каракалпакстані дали результат: влада Узбекистану збереже його суверенітет
  Опубликовано: 2022-07-04 14:30:09

  Парламент Узбекистану вирішив, що не буде скасовувати суверенний статус Республіки Каракалпакстан. Відповідне рішення було ухвалено 4 липня на тлі протестів, що спалахнули в Каракалпакстані наприкінці минулого тижня, пише місцеве видання Podrobno.uz.

  Депутати заявили, що, враховуючи думки та пропозиції населення Каракалпакстану, статті 70, 71, 72, 74 та 75 конституції будуть залишені без змін, а чинні норми – збережені. Вони передбачають, що Каракалпакстан має суверенний статус у складі Узбекистану, власну конституцію і може вийти зі складу Узбекистану на підставі рішення референдуму.

  Протести в Каракалпакстані розпочалися 1 липня та, за словами президента Узбекистану Шавкат Мірзійоєва, призвели до людських жертв як з боку мітингарів, так і з боку правоохоронних органів.

  Республіка Каракалпакстан, або Каракалпакія, знаходиться на заході Узбекистану, займаючи близько 40% його території. Її власну конституцію було ухвалено 1993 року, а в конституції Узбекистану Каракалпакстану присвячено цілу главу.

  Зараз в Узбекистані проводять конституційну реформу, яка поки що знаходиться на стадії громадського обговорення. Проєкт поправок передбачав радикальні зміни глави конституції, що стосується Каракалпакстану. З неї планували прибрати слова "суверенний" і "суверенітет" і виключити положення, що гарантує право на вихід зі складу Узбекистану.

  Окрім того, поправки зобов'язували Каракалпакстан узгодити з законодавчими нормами Узбекистану не лише власну конституцію, але й усі інші закони.

  Андрей Водяный

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  11 авг, 10:30

  04 авг, 12:30

  01 авг, 14:00

  27 июл, 17:30

  27 июл, 09:30

  25 июл, 09:15

  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.