• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Вчені виявили комбінацію генів, що знижують апетит
  Опубликовано: 2022-07-04 08:08:39

  Дослідники встановили зв’язок генів, які передаються по спадку, зі стресом, варіантами метаболізму і харчовою поведінкою.

  Група вчених провела дослідження і з’ясувала, що гени мітохондріальної ДНК визначають не тільки схильність до деяких захворювань, але також дозволяють управляти харчовою поведінкою, інформує Ukr.Media.

  Невеликі відмінності в ДНК роблять людей такими несхожими один на одного. Мова йде не тільки про зовнішність, а й про інші якості — тривалість сну, апетит, фізична витривалість тощо. Відмінності в ДНК також визначають схильність до певних захворювань.

  Для того, щоб встановити зв’язок змін в генотипі зі змінами зовнішніх проявів (у фенотипі), вченим необхідно побудувати «генетичні довідкові панелі».

  Поки така панель існує лише для плодової мушки Drosophila melanogaster і містить понад 200 ліній мух, для кожної з них повністю секвенованний геном.

  За аналогією з плодовими мушками у людей більша частина ДНК прихована всередині ядра клітини. Відзначається, що ДНК з власним набором генів також є у мітохондрій — органел клітин, які відповідають за вироблення енергії.

  Відмінності в мітохондріальних клітинах пов’язані з такими захворюваннями, як ожиріння, діабет другого типу, розсіяний склероз і шизофренія. Поки що вченим мало відомо про зв’язок змін в мітохондріальному геномі з варіаціями у фенотипі.

  Група вчених з Федеральної політехнічної школи в Лозанні (Швейцарія) провела дослідження, що пов’язує відмінності в мітохондріальній ДНК із зовнішніми ознаками в лініях плодової мухи DGRP. Вони повторно прослідковували мітохондріальні геноми зі 169 ліній плодових мух і ідентифікували 231 варіант гена. Потім дослідники виділили 12 груп варіантів ДНК, які завжди успадковуються разом. Вченим вдалося встановити зв’язок цих груп генів з низкою метаболічних фенотипів і захворювань. Зокрема, були виявлені зв’язки зі стресом, варіантами метаболізму, а також харчовою поведінкою.

  Автори дослідження пересадили мітохондріальний геном від самців плодової мушки, які споживали їжу у великих кількостях, тим, хто їв мало. В результаті харчова поведінка мух змінилася.

  aspekty.net

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.