• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Медики знайшли спосіб перетворювати клітини раку в жир
  Опубликовано: 2022-07-01 07:24:12

  Як добре, що наука не стоїть на місці!

  Клітини епітелію здатні ставати більш «рідкими» і перетворюватися в мезенхіму — тканину-попередник інших сполучних тканин, джерело стовбурових клітин. Саме з мезенхіми утворюються клітини крові, жирові клітини та клітини епітелію в тому числі. Цей процес називається епітеліально-мезенхімальним переходом (ЕМП), інформує Ukr.Media.

  У тілі здорової людини ЕМП відповідає за загоєння ран, а в тілі хворого на рак сприяє поширенню пухлин і виникненню метастаз.

  Дослідники з Базельського університету вирішили перетворити пухлинні клітини на етапі ЕМП. Для цього вони імплантували мишам клітини раку молочної залози людини та стали лікувати їх двома препаратами — росиглитазоном (засіб проти діабету 2-го типу) і траметинибом (протираковий препарат).

  Після двох тижнів щоденних ін’єкцій двох препаратів вчені розкрили мишей і оцінили стан пухлин. Завдяки росиглитазону і траметинибому ракові клітини, що відокремилися від основної пухлини, перетворилися в жирові, зростання злоякісного утворення сповільнилося, а метастазування припинилося. І хоча не всі ракові клітини перетворилася в жирові, ті, які зазнали цього процесу, у вихідне положення не повернулися.

  «Клітини раку молочної залози, які пройшли ЕМП, не тільки диференціювалися в жирові, але і повністю припинили проліферацію, — каже Герхард Крістофорі, біохімік з Базельського університету. — Наскільки ми можемо судити по довгострокових експериментах, ракові клітини, перетворені в жирові, залишаються такими та не повертаються назад в клітини раку молочної залози».

  Це стало можливим завдяки тому, що росиглитазон зв’язується з рецепторами, що відіграють важливу роль у біологічних процесах, включаючи формування жирових клітин, а траметинибом пригнічує ріст і поширення ракових клітин.

  Обидва препарати схвалені Управлінням по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США, тому таке лікування можна застосувати й на людях У найближчих планах швейцарських медиків — з’ясувати, чи цей метод може працювати в поєднанні з хіміотерапією і чи можна його застосовувати до інших видів раку.

  aspekty.net

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  11 авг, 10:30

  04 авг, 12:30

  01 авг, 14:00

  27 июл, 17:30

  27 июл, 09:30

  25 июл, 09:15

  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.