• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Медики знайшли спосіб перетворювати клітини раку в жир

    Опубликовано: 2022-07-01 07:24:12

    Як добре, що наука не стоїть на місці!

    Клітини епітелію здатні ставати більш «рідкими» і перетворюватися в мезенхіму — тканину-попередник інших сполучних тканин, джерело стовбурових клітин. Саме з мезенхіми утворюються клітини крові, жирові клітини та клітини епітелію в тому числі. Цей процес називається епітеліально-мезенхімальним переходом (ЕМП), інформує Ukr.Media.

    У тілі здорової людини ЕМП відповідає за загоєння ран, а в тілі хворого на рак сприяє поширенню пухлин і виникненню метастаз.

    Дослідники з Базельського університету вирішили перетворити пухлинні клітини на етапі ЕМП. Для цього вони імплантували мишам клітини раку молочної залози людини та стали лікувати їх двома препаратами — росиглитазоном (засіб проти діабету 2-го типу) і траметинибом (протираковий препарат).

    Після двох тижнів щоденних ін’єкцій двох препаратів вчені розкрили мишей і оцінили стан пухлин. Завдяки росиглитазону і траметинибому ракові клітини, що відокремилися від основної пухлини, перетворилися в жирові, зростання злоякісного утворення сповільнилося, а метастазування припинилося. І хоча не всі ракові клітини перетворилася в жирові, ті, які зазнали цього процесу, у вихідне положення не повернулися.

    «Клітини раку молочної залози, які пройшли ЕМП, не тільки диференціювалися в жирові, але і повністю припинили проліферацію, — каже Герхард Крістофорі, біохімік з Базельського університету. — Наскільки ми можемо судити по довгострокових експериментах, ракові клітини, перетворені в жирові, залишаються такими та не повертаються назад в клітини раку молочної залози».

    Це стало можливим завдяки тому, що росиглитазон зв’язується з рецепторами, що відіграють важливу роль у біологічних процесах, включаючи формування жирових клітин, а траметинибом пригнічує ріст і поширення ракових клітин.

    Обидва препарати схвалені Управлінням по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США, тому таке лікування можна застосувати й на людях У найближчих планах швейцарських медиків — з’ясувати, чи цей метод може працювати в поєднанні з хіміотерапією і чи можна його застосовувати до інших видів раку.

    aspekty.net

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.