• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Вченим вдалося запустити процес регенерації зорового нерва
  Опубликовано: 2022-05-18 14:08:31

  Вчені знайшли новий спосіб регенерувати пошкоджені клітини зорового нерва. За допомогою генної терапії їм вдалося стимулювати процес регенерації нервових волокон, а також захистити нейрони сітківки від загибелі. Їх висновки опубліковані на сайті Кембриджського університету.

  Дослідникам було відомо, що незрілі нейрони в організмі мають кращі можливості до відновлення, втрачаючи їх протягом свого розвитку. Вивчивши це явище, вчені виявили, що в незрілих клітинах присутня більша кількість білка протрудіну, наявністю великої кількості якого не можуть похвалитися ні ЦНС, ні ПНС.

  Вивчивши властивості білка, дослідники зробили висновок, що він є однією з причин, з якої молоді нейрони мають кращу опірністю до пошкоджень. Бажаючи вивчити його ефект на практиці вчені провели два експерименти.

  «Перші досліди провели на культурі клітин мозку. Вчені пошкодили аксони і стали спостерігати за реакцією клітин у відповідь на протрудін. Виявилося, що збільшення кількості або активності білка значно посилювало регенерацію. Тестування методу у мишей з травмами зорового нерва показало, що за допомогою протрудіну аксони могли регенерувати навіть на великій відстані, а нейрони сітківки були захищені від загибелі», — йдеться в описі дослідження.

  В першу чергу, отримані результати відкривають нові перспективи для лікування глаукоми, впевнені автори. При глаукомі зоровий нерв, що з’єднує очі і мозок, поступово пошкоджується і часто це відбувається через підвищений тиск всередині ока.

  «Експерименти з сітківкою ока в чаші Петрі вже показали, що активація протрудіну призводить до майже повного захисту нейронів сітківки. Зазвичай без лікування близько половини нейронів сітківки гинуть після її відшарування протягом трьох днів», — йдеться в роботі.

  Раніше в Університеті Торонто розробили гідрогель, який відновлює функцію клітин сітківки.

  aspekty.net

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  01 июл, 13:45

  30 июн, 17:00

  30 июн, 16:00

  30 июн, 15:30

  30 июн, 13:30

  30 июн, 12:45

  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.