• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Фонд гарантування вкладів цілком позбувся заборгованості перед державою
  Опубликовано: 2022-05-13 13:45:45

  Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) повністю реструктуризував свої борги перед державою (Мінфіном) та є цілком капіталізованим, повідомила в інтерв’ю Delo.ua голова фонду Світлана Рекрут.

  "Два тижні тому ми підписали з міністерством фінансів договір про реструктуризацію наших боргів. Тому зараз вони стали умовними. І на сьогоднішній день ми маємо 45 млрд грн зобов’язань перед Мінфіном у вигляді основного боргу, але він є умовним, оскільки прив’язаний до надходжень від банків", – каже вона.

  Іншими словами, переведення боргу у статус умовного – це питання його відображення у балансі.

  Відсотки ж за боргом ФГВФО по кредиту від міністерства фінансів також перейшли до категорії умовних зобов’язань та прив’язані до надходжень фонду від роботи з пов’язаними з особами, які виводили активи з банків перед їхнім банкрутством.

  З Нацбанком, як відомо, Фонд гарантування цілком розрахувався.

  "Тобто на сьогоднішній момент Фонд гарантування не має прямих боргів перед міністерством фінансів, має позитивний капітал, є повністю капіталізованим та має умовні зобов’язання щодо повернення боргів, які виникли з попередньої кризи", – акцентує голова ФГВФО.

  На сьогодні, за її словами, підстав для звернення фонду по додаткове фінансування до держави немає.

  "Сьогодні фонд має достатньо ліквідності, щоб покрити усі ризики з гарантією у 100%. Якщо ж будуть додаткові, непрогнозовані потрясіння, – а таке під час війни ми виключати не можемо, – то згідно з законом ФГВФО має право звернутись до НБУ чи Мінфіну по кредит", – додає Рекрут.

  У фонду навіть є можливість звернутись до міністерства фінансів по безповоротну фінансову допомогу. Що ж стосується управління ліквідністю, то фонд, за словами Рекрут, активно вкладає кошти в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) з різними строками погашення.

  "Щодо процентного доходу я навіть скажу більше. ФГВФО протягом усіх останніх років завдяки їм покриває усі свої операційні видатки, в тому числі щодо стягнення коштів з пов'язаних осіб.  Тобто фонд живе більше коштом управління ліквідністю, ніж витрачанням внесків банків-учасників фонду", – підкреслила Рекрут.

  Інф. delo.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  01 июл, 13:45

  30 июн, 17:00

  30 июн, 16:00

  30 июн, 15:30

  30 июн, 13:30

  30 июн, 12:45

  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.