Чому не можна відмовлятися від жирних молочних продуктів, як передає Интернет-издание для девушек и женщин от 14 до 35 лет Pannochka.net
Вченими названий вплив молочних жирів на серцево-судинні захворювання. Чому не можна відмовлятися від жирних молочних продуктів.
Люди, в раціоні яких присутня велика кількість молочного жиру, мають низький ризик розвитку захворювань серця і судин. Результати дослідження показали, що рівень жирних кислот в крові учасників експерименту не був пов’язаний з підвищеним ризиком передчасної смерті, інформує Ukr.Media.
У новому дослідженні було задіяно понад 4 тис. осіб. Фахівці об’єднали отримані результати з результатами сімнадцяти схожих наукових робіт, і підготували максимально повні на поточний момент дані про взаємозв’язок між рівнем вмісту жирних кислот в крові людини і збільшенням шансів зіткнутися в майбутньому з серцевими захворюваннями. Чітке розуміння того, як на організм впливають молочні жири дуже важливо, особливо якщо врахувати збільшення кількості споживаної молочної продукції в усьому світі.
Багато досліджень використовували записи людей про кількість і тип спожитої молочної продукції. Однак не кожна людина здатна запам’ятати все, що вона їла, особливо якщо врахувати, що молочні продукти зазвичай додаються при виготовленні інших харчових продуктів. Але в новій роботі вчені вирішили оцінити цей показник за допомогою вимірювання рівня жирних кислот, які входять до складу молочних продуктів, що дозволяє більш тверезо оцінити обсяг споживаних молочних жирів, не спираючись на точність відповідей добровольців і зазначеної на упаковках продуктів інформації.
Люди, з найбільш високим рівнем жирних кислот, насправді мали найнижчі шанси зіткнутися із захворюваннями серця і судин. Щоб упевнитися в тому, що отриманий результат відповідає дійсності, фахівці використовували дослідження, що проводилося в Швеції. Ця країна є лідером у споживанні молока та молочної продукції. Вчені протягом 60 років стежили за станом понад 4,1 тис. учасників, регулярно вимірюючи рівень жирних кислот. Потім було підраховано, скільки людей зіткнулося з інфарктом, інсультом та іншими серйозними проблемами з судинами, а також, скільки померло за останні 16 років. Були враховані такі фактори ризику, як вік учасників, їх фінансове становище, спосіб життя, раціон харчування і наявність хронічних захворювань. Зрештою, в групі ризику не виявилося людей з високим рівнем жирних кислот, що говорить про високе споживання молочних жирів.
Сьогодні все ще існують рекомендації вибирати знежирені молочні продукти. Проте, багато експертів пропонують не відмовлятися від вживання жирних молочних продуктів, віддаючи перевагу, наприклад, йогурту, а не вершковому маслу, і уникаючи молочних продуктів з високим вмістом цукру.