За останні п’ять років на території держави спостерігається тенденція збільшення наркоспоживачів. Станом на 1 квітня 2006 року на обліку за немедичне вживання наркотичних засобів перебуває близько 160 тисяч осіб, що становить 34 споживача на кожні 10 тис. населення. Про це повідомив на прес-конференції сьогодні начальник Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України Микола Андрєєв.
За його словами, найбільш ураженими наркоманією є Дніпропетровська (19,7 тис. осіб), Донецька (18,5 тис. осіб), Луганська (16,8 тис. осіб), Запорізька (7,8 тис. осіб) області, Автономна Республіка Крим (8,9 тис. осіб) та м. Київ (9,8 тис. осіб).
“За соціальним станом серед наркоманів майже 75% - безробітні, 3% - учні шкіл та студенти, - зазначив Микола Андрєєв. - На сьогодні кожен четвертий наркоман – житель сільської місцевості. Це майже вдвічі більше, ніж минулого року. Серед осіб, які перебувають на обліку кожна п’ята – жінка. Майже половина із затриманих за злочини, пов’язані з наркотиками - молодь у віці від 18 до 29 років”, – сказав посадовець.
Крім руйнівного впливу на здоров’я людей наркотики впливають на загальну криміногенну ситуацію в державі. Лише цього року наркоманами та особами, які перебували у стані наркотичного сп’яніння, скоєно майже 4 тисячі злочинів корисливо-насильницької спрямованості, серед яких - 13 вбивств та замахів на вбивство, 3 факти завдання тяжких тілесних ушкодження, 49 розбійних нападів, 127 грабежів, 593 крадіжки.
Микола Андрєєв розповів, що органами внутрішніх справ з початку року задокументовано майже 18 тисяч злочинів, пов’язаних з наркотиками. Зафіксовано 73 факти використання коштів, отриманих від наркобізнесу, для продовження злочинної діяльності. Припинено діяльність 14 організованих злочинних угрупувань наркоділків та 315 - осередків виготовлення наркотиків. Ліквідовано 94 міжрегіональні та 43 міжнародні контрабандні канали, 79 підпільних нарколабоаторій. Притягнуто до кримінальної відповідальності за збут наркотиків 1 900 осіб.
“Особливе занепокоєння викликає проникнення наркотиків до молодіжного середовища, - продовжив Микола Андрєєв. - З метою мінімізації цих негативних явищ у ході операцій «Генофонд» проводиться відпрацювання навчальних та розважальних закладів, а також місць проведення дозвілля громадян. Тільки впродовж лютого та березня цього року у зазначених закладах було вилучено 50 кілограмів наркотичних засобів. За цими фактами порушено більше тисячі кримінальних справ. Власникам розважальних закладів було винесено 116 попереджень про неналежний контроль з їх боку за дотриманням законодавства з протидії незаконному вживанню й розповсюдженню наркотичних засобів та психотропних речовин, – зауважив начальник Департаменту.
“Але все це - лише статистика, яка дозволяє нам бачити більш-менш реальний стан цієї проблеми, - зазначив начальник ДБНОН. – Однак поки кожен з нас буде поважати себе – проблеми розповсюдження наркосировини не уникнути”, – підкреслив Микола Андрєєв.
Інф. Урядовий портал
e-news.com.ua