• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • NYT назвав найкращі десять книжок 2021 року
  Опубликовано: 2021-12-02 15:15:05

  Журнал The New York Times назвав найкращі мистецькі та документальні видання цього року.

  "Якими гарними ми були" (How Beautiful We Were)
  Авторка: Імболо Мбу

  Другий роман Мбу починається у 1980 році у вигаданому африканському селі Косава, куди представники американської нафтової компанії приїхали, щоб зустрітися з місцевими жителями, чиї діти помирають через екологічну катастрофу.

  "Ця байка, що розтягнулася на десятиліття про владу і корупцію, виявляється чимось набагато менш ясним, ніж знайома історія Давида і Голіафа про соціопатичну корпорацію і життя, яке вона топчить", – пише видання.

  "Близькість" (Intimacies)
  Авторка: Кеті Кітамура

  У четвертому романі Кітамури неназваному судовому перекладачеві в Гаазі доручено повністю розчинитися в голосах та оповіданнях військових злочинців, з якими вона сама може спілкуватися; тим часом, впадаючи в бурхливу плутанину з чоловіком, чий шлюб може або не може бути остаточно зруйнований.

  "Ця книга, здається, каже, що шлях, який людина проходить за життя, має найбільше значення у тому впливі, який вона чинить на інших", – йдеться в описі.

  "Любовні пісні W.E.B. Du Bois" (The Love Songs of W.E.B. Du Bois)
  Автор: Оноре Фанон Джефферс

  "Книга створює незабутній портрет життя темношкірих, який показує, як минуле все ще відбивається сьогодні", – йдеться в описі.

  "Ніхто не говорить про це" (No One Is Talking About This)
  Авторка: Патрісія Локвуд

  "У своєму першому романі, вона (Локвуд – ред) виділяє радості та втрати життя, розділені між мережевою взаємодією та взаємодією плоті та крові, перетворюючи дисонанс на мистецтво. В результаті вийшла книга, яка читається як вірш у прозі, одночасно піднесений, інтимний, філософський, веселий і, зрештою, глибоко зворушливий", – йдеться в описі.

  "Коли ми перестаємо розуміти світ" (When We Cease to Understand the World)
  Автор: Бенджамін Лабатут. Переклад: Адріана Натана Веста

  "Лабатут майстерно поєднує воєдино історії найвидатніших мислителів 20-го століття, щоб дослідити екстаз та агонію наукових відкриттів: їхні величезні вигоди для суспільства, а також величезні людські жертви", – пояснює журнал.

  "Копенгагенська трилогія: Дитинство; Молодість; Залежність" (The Copenhagen Trilogy: Childhood; Youth; Dependency)
  Авторка: Туве Дітлевсен. Переклад: Тійна Наннеллі та Майкл Фавал Гольдман

  "Дітлевсен поповнила ряди робітників у 14 років, стала відомою поетесою до 20 років і після двох невдалих шлюбів виявилася одружена з лікарем-психопатом і безнадійно залежна від опіоїдів до 30 років.

  Тим не менш, незважаючи на всі драматичні повороти її життя, ці книги разом демонструють приголомшливу ясність, гумор і відвертість, проливаючи світло не лише на суворі реалії світу, а й на незрозумілі пориви нашої таємної особистості", – пише видання.

  "Як передається слово: розплата з історією рабства в Америці" (How the Word Is Passed: A Reckoning With the History of Slavery Across America)
  Автор: Клінт Сміт

  "Межуючи інтерв'ю з туристами, гідами, активістами та місцевими істориками, яких Сміт зустрічає на шляху докладного вивчення історії і проникливих особистих роздумів, він показує дзеркало напружених відносин Америки з її минулим, фіксуючи потужну суміш добрих намірів і серйозних виправлень з навмисним незнанням та кричущим спотворення", – йдеться в описі.

  "Невидима дитина: бідність, виживання та надія в американському місті" (Invisible Child: Poverty, Survival and Hope in an American City)
  Авторка: Андреа Елліотт

  "Книга, докладно розказана, елегантно написана і пронизана затятою любов'ю і кмітливими спостереженнями за Дасані та її матір'ю – є пекучим звітом про боротьбу однієї сім'ї з бідністю, бездомністю і залежністю в місті і країні, які не змогли вирішити ці проблеми ефективно чи зі співчуттям", – описує видання.

  On Juneteenth
  Авторка: Аннетт Гордон-Рід

  "Ця книга поєднує історію і мемуари в невеликий том проникливий, зворушливий і сміливий. Досліджуючи расові та соціальні складнощі Техасу, її рідного штату, Гордон-Рід просить читачів відійти від поточних спекотних суперечок і детальніше поглянути на історію та сюрпризи, які вона може піднести. Така перспектива дається їй легко, тому що вона була частиною історії – першою темношкірою дитиною, що інтегрувалася до школи Східного Техасу", – йдеться в описі.

  "Червона комета: коротке життя та яскраве мистецтво Сильвії Плат" (Red Comet: The Short Life and Blazing Art of Sylvia Plath)
  Автор: Хізер Кларк

  "Кларк наважується розпочати нову біографію Плат (американська феміністська поетеса і письменниця, – ред), чиє життя і смерть внаслідок самогубства у віці 30 років у 1963 році були ретельно вивчені дослідниками. Проте цей ретельно опрацьований і несподівано захоплюючий портрет обсягом понад 1 000 сторінок є монументальним досягненням", – йдетсья в описі.

  Катерина Амеліна

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  24 янв, 13:00

  24 янв, 10:30

  18 янв, 17:30

  18 янв, 14:00

  17 янв, 18:00

  17 янв, 15:30

  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.