Два головних питання порядку денного – забезпечення інноваційного розвитку України та створення цілісної державної системи управління у сфері утилізації боєприпасів.
Перше питання.
В ході засідання планується обговорити концепцію розвитку національної інноваційної системи з визначенням основних параметрів інноваційної моделі розвитку та структурної перебудови національної економіки, розглянути питання впровадження комплексу першочергових заходів, спрямованих на усунення системних недоліків у цій сфері.
Учасники РНБО обговорять питання вдосконалення законодавства, необхідного для формування розвиненого ринку інноваційної продукції, особливо в частині захисту інтелектуальної власності, утворення координаційного органу з виявлення, розвитку та реалізації інтелектуального потенціалу обдарованої молоді. Одним з пріоритетних завдань є збільшення фінансування Загальнодержавної комплексної програми розвитку високих наукоємних технологій на 2005-2013 рр.
Учасники засідання планують визначитись із проведенням оцінки наявного технологічного потенціалу вітчизняного виробництва. Планується також розглянути питання стосовно розробки прогнозу розвитку системи освіти і ринку праці в Україні, здійснення аналізу механізму формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців за напрямами згідно з вимогами чинного законодавства та потребами ринку.
На засіданні РНБО планується обговорити запровадження механізмів довгострокового (пільгового, іпотечного, бюджетного) кредитування наукових, науково-дослідних робіт та інноваційної діяльності, зокрема шляхом здешевлення довгострокових кредитів комерційних банків для реалізації інноваційних проектів та фінансування виробництва високотехнологічної продукції, створення Державної патентної бібліотеки з філіалами в регіонах, Національного центру нанотехнологій і регіональних центрів інноваційного розвитку.
Друге питання.
Під час засідання заплановано розглянути питання щодо стану робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, непридатних для подальшого використання і зберігання у Збройних силах України, що є одним з головних складових для зменшення загроз, які створюють об’єкти зберігання боєзапасу Збройних Сил України для населення, навколишнього середовища та об’єктів господарського комплексу. Також у ході засідання планується обговорити шляхи створення цілісної державної системи управління у сфері утилізації ракет, боєприпасів, вибухових речовин, а також вертикально-інтегрованої структури для реалізації замкненого циклу з розробки (модернізації), виробництва, випробувань та утилізації боєприпасів.
Інф. Прес-служба Президента України