• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Лещенко: Я не підтримую заборону експорту соняшника, квотування імпорту мінеральних добрив, збільшення ставки податку для IV групи платників

    Опубликовано: 2021-04-23 14:16:30

    «Аграрну спільноту котрий день поспіль бентежать неоднозначні рішення Уряду і їхні наслідки для галузі. Хочу висловити свою позицію одразу по всіх трьох важливих для українців моментах. Йдеться про ініціативу збільшити вдвічі суму фіксованого податку для IV групи платників. Обмеження експорту соняшника та квотування імпорту мінеральних добрив», - написав на своїй офіційній сторінці у Facebook Міністр агрополітики Роман Лещенко.

    Міністр агрополітик переконаний, що посилення оподаткування тих, хто і так платить, і відсутність політики детінізації заганяє сумлінних фермерів у «тінь», а бюджет отримає від’ємну динаміку у довгостроковій перспективі.

    «Влада має виводити землю із «тіні», в якій перебуває близько 30% всього земельного банку країни, шляхом встановлення мінімального податкового зобов'язання з гектара.  Саме там достатній резерв для поповнення надходжень у бюджети всіх рівнів. Лише змусивши платити податки тих, хто зараз від них ухиляється, держава отримає право говорити про збільшення податкового навантаження на сумлінних платників податків», - наголошує Р. Лещенко.

    Що стосується обмеження експорту соняшнику, то міністр агрополітики зауважує, що це радянські практики адміністративного регулювання, які в умовах ринкової економіки дають негативний ефект або відразу, або згодом.

    «Заборона експорту соняшнику є незаконною мірою, тому що згідно чинного законодавства підставою для її введення є порушення ринкової рівноваги, тобто дефіцит. Однак дефіциту соняшнику в Україні немає. При цьому, заборона експорту створює передумови для узгоджених антиконкурентних дій – монопольної змови, з якими держава якраз  має боротися», - зазначає міністр.

    Р. Лещенко пише, що відповідальна державна політика в даному випадку – це системні заходи щодо зниження цін на всі соціально значущі продукти харчування, які входять в продуктовий кошик українського споживача.

    «В усьому світі і, перш за все, в ЄС цього досягають введенням зниженої ставки ПДВ для таких продуктів. Наша пропозиція встановити ставку 14% ПДВ на всі види сільськогосподарської продукції без будь-яких виключень», - додає він.

    За його словами, спроба здешевити окремий продукт за рахунок українських аграріїв – це небезпечний популізм, який не тільки загрожує розвитку аграрної галузі та не вирішує комплексно проблему, але також може призвести до того, що держава буде змушена компенсувати аграріям збитки, завдані такими необґрунтованими рішеннями.

    Роман Лещенко також виступає проти квотування імпорту мінеральних добрив. Він  вважає, що у результаті постраждають українські аграрії.

    «Квотування підвищить ціну на внутрішньому ринку, але не призведе до зменшення собівартості українських добрив та підвищення їхнього експортного потенціалу. У результаті постраждають українські аграрії. І це також матиме негативний вплив на імідж України як надійного торговельного партнера», - пише Р. Лещенко.

    Він додав, що як Міністр аграрної політики та продовольства України не лише не підтримує подібні «ініціативи», а й буде їх блокувати!

    «Ці «ініціативи» — антидержавні, вони недалекоглядні і вирішують лише тимчасові політичні та економічні проблеми, а не закладають основи розвитку аграрної промисловості на десятиліття», - резюмував Р. Лещенко.

    Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.