• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Штраф за відсутність маски у громадському місці — пояснюємо разом з юристом, як це працює
  Опубликовано: 2020-11-23 13:15:22

  Штрафи передбачені в сумі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів громадян, а саме — від 170 до 255 гривень.

  У суботу 21 листопада набув чинності закон про покарання за відсутність маски у громадських місцях, який днями підписав президент Володимир Зеленський.

  Delo.ua звернулося до Асоціації українських правників з проханням прокоментувати новий закон. Разом з правником Іваном Кучером розповідаємо, на що варто звернути увагу у документі.

  За що можуть оштрафувати?
  Новий документ доповнює статтю 44-3 кодексу України про адміністративні правопорушення частиною другою — вона передбачає штраф за перебування в громадських місцях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, які затуляють ніс та рот. Такі маски зокрема можуть бути виготовлені самостійно.

  Кажучи простіше, тепер якщо ви зайшли в супермаркет, або спустилися без маски в метро, вас можуть оштрафувати.

  Штрафи передбачені в сумі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів громадян, а саме — від 170 до 255 гривень.

  Хто має право штрафувати порушників?
  Цей же закон вніс до КУпАП, які "спрощують" процедуру накладення штрафу: відтепер це можуть робити виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад, а також органи та посадові особи Національної поліції, органів державної санітарно-епідеміологічної служби.

  Але якщо говорити про найбільш розповсюджені випадки, враховуючи попередню практику, очікуємо, що найбільшу кількість правопорушників "виявлятиме" саме Нацполіція.

  Чи повинні поліцейські складати протокол?
  В силу положень статті 258 КУпАП, у такій категорії справ протокол про таке адміністративне правопорушення не складається — поліцейський на місці виносить відповідну постанову про штраф.

  Важливий момент — якщо той, відносно кого виносять постанову, хоче оскаржити це, то поліцейський зобов’язаний скласти протокол.

  Як можуть перевіряти особу "правопорушника"?
  Варто нагадати — зараз, відповідно до постанови уряду, діє заборона перебування громадян на вулицях без документів, що посвідчують особу або спецстатус.

  Тобто у разі, якщо прохання працівника поліції надати документи, що посвідчують особу, не буде виконане, то такі дії можуть кваліфікуватися як правопорушення, передбачене частиною 1 статті 44-3 КУпАП, тобто порушення правил щодо карантину людей, що, в свою чергу, може мати подальший наслідок у вигляді накладення судом штрафу в розмірі від 17 000 до 34 000 гривень на особу, що вчинила таке правопорушення.

  Чи може поліція затримувати громадян в рамках дії нового закону?
  КУпАП допускає можливість затримання працівниками поліції особи, однак виключно коли вичерпано заходи впливу для припинення такого правопорушення, встановлення особи, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення, забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ про адміністративні правопорушення.

  Важливо! Положеннями статті 263 КУпАП прямо визначено правопорушення, стосовно яких особу може бути затримано, і серед таких правопорушень не визначено порушення правил щодо карантину.

  Таке затримання гіпотетично може бути здійснене працівниками поліції у разі здійснення особою злісної непокори законній вимозі працівника поліції, та може тривати не більше як три години.

  ДАР'Я НИНЬКО

  Инф. delo.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.