• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ НОВОСТЕЙ
  • Фотогалереи
  • Реклама
  • Контакты
  • RSS feed
  • Издается с 5 октября 2004 г.
  • Штраф за відсутність маски у громадському місці — пояснюємо разом з юристом, як це працює
    Опубликовано: 2020-11-23 13:15:22

    Штрафи передбачені в сумі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів громадян, а саме — від 170 до 255 гривень.

    У суботу 21 листопада набув чинності закон про покарання за відсутність маски у громадських місцях, який днями підписав президент Володимир Зеленський.

    Delo.ua звернулося до Асоціації українських правників з проханням прокоментувати новий закон. Разом з правником Іваном Кучером розповідаємо, на що варто звернути увагу у документі.

    За що можуть оштрафувати?
    Новий документ доповнює статтю 44-3 кодексу України про адміністративні правопорушення частиною другою — вона передбачає штраф за перебування в громадських місцях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, які затуляють ніс та рот. Такі маски зокрема можуть бути виготовлені самостійно.

    Кажучи простіше, тепер якщо ви зайшли в супермаркет, або спустилися без маски в метро, вас можуть оштрафувати.

    Штрафи передбачені в сумі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів громадян, а саме — від 170 до 255 гривень.

    Хто має право штрафувати порушників?
    Цей же закон вніс до КУпАП, які "спрощують" процедуру накладення штрафу: відтепер це можуть робити виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад, а також органи та посадові особи Національної поліції, органів державної санітарно-епідеміологічної служби.

    Але якщо говорити про найбільш розповсюджені випадки, враховуючи попередню практику, очікуємо, що найбільшу кількість правопорушників "виявлятиме" саме Нацполіція.

    Чи повинні поліцейські складати протокол?
    В силу положень статті 258 КУпАП, у такій категорії справ протокол про таке адміністративне правопорушення не складається — поліцейський на місці виносить відповідну постанову про штраф.

    Важливий момент — якщо той, відносно кого виносять постанову, хоче оскаржити це, то поліцейський зобов’язаний скласти протокол.

    Як можуть перевіряти особу "правопорушника"?
    Варто нагадати — зараз, відповідно до постанови уряду, діє заборона перебування громадян на вулицях без документів, що посвідчують особу або спецстатус.

    Тобто у разі, якщо прохання працівника поліції надати документи, що посвідчують особу, не буде виконане, то такі дії можуть кваліфікуватися як правопорушення, передбачене частиною 1 статті 44-3 КУпАП, тобто порушення правил щодо карантину людей, що, в свою чергу, може мати подальший наслідок у вигляді накладення судом штрафу в розмірі від 17 000 до 34 000 гривень на особу, що вчинила таке правопорушення.

    Чи може поліція затримувати громадян в рамках дії нового закону?
    КУпАП допускає можливість затримання працівниками поліції особи, однак виключно коли вичерпано заходи впливу для припинення такого правопорушення, встановлення особи, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення, забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ про адміністративні правопорушення.

    Важливо! Положеннями статті 263 КУпАП прямо визначено правопорушення, стосовно яких особу може бути затримано, і серед таких правопорушень не визначено порушення правил щодо карантину.

    Таке затримання гіпотетично може бути здійснене працівниками поліції у разі здійснення особою злісної непокори законній вимозі працівника поліції, та може тривати не більше як три години.

    ДАР'Я НИНЬКО

    Инф. delo.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    E-NEWS.COM.UA

    Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
    Тел.: +380-50-441-7388
    © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.