• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Швидше знаходити та карати кібершахраїв українським правоохоронцям допоможуть ІТ-технології
  Опубликовано: 2017-08-04 14:09:31

  В Україні розроблено веб-сервіс Investigate-online для отримання правоохоронцями актуальної інформації про платіжні злочини.
  У 2016 році українські власники платіжних карток втратили в результаті злочинних дій кібершахраїв понад 339 мільйонів гривень, жертвою став кожен 80-й власник картки. Завдяки покращенню взаємодії банків і правоохоронних органів кількість кримінальних проваджень по злочинах з використанням платіжних інструментів у першому півріччі 2017 року зросло у 2 рази порівняно з показниками за той самий період у 2016 році. Проте, як і раніше, залишається актуальною проблема недостатньої поінформованості співробітників правоохоронних органів про маркери злочинів у банківських і процесингових інформаційних системах і способах здійснення шахрайських дій в платіжній сфері.
  З одного боку, схеми злочинів з платіжними картками та в банкоматах змінюються дуже швидко (за статистикою – не рідше, ніж один раз на квартал з'являється одна нова схема шахрайства), та часто представники правоохоронних органів та органів дізнання не володіють достатньою актуальною інформацією про подібного роду злочини для оперативного їх розкриття та притягнення злочинців до відповідальності. З іншого боку, існуючі до сьогодні традиційні методи отримання правоохоронцями інформації про платіжне кібершахрайство застаріли та вже не дозволяють поліцейським і слідчим бути на крок попереду злочинців. При цьому фахівцями з кібербезпеки регулярно напрацьовуються та стають доступними нові аспекти проведення розслідувань, збору інформації, визначення характерних ознак шахрайства.
  Для усунення цієї прогалини в знаннях правоохоронців українські фахівці розробили постійно оновлюваний веб-ресурс Investigate-online, на якому співробітники правоохоронних органів, органів дізнання, а також профільних ВНЗ зможуть отримати в режимі реального часу актуальну довідкову інформацію про процесинг, сліди, маркери злочинів у банківських і процесингових інформаційних системах і схеми шахрайства з платіжними картками та в банкоматах. Сервіс Investigate-online створений за принципом «Вікіпедії», але із закритим доступом: підключитися до сервісу зможуть тільки фахівці правоохоронних органів і прокуратури, співробітники банків і профільних навчальних закладів.
  Крім шести тематичних розділів, наповнених довідковою інформацією («Загальні принципи функціонування міжнародних платіжних систем», «Банкомати», «Інтернет», «Соціальна інженерія», «Торгово-сервісні підприємства», «Системи дистанційного банківського обслуговування»), на ресурсі Investigate-online розміщені також узгоджені ефективні алгоритми взаємодії між банками та правоохоронними органами для запобігання та в процесі розслідування платіжних злочинів.
          
  Протягом найближчих трьох місяців сервіс Investigate-online буде працювати в тестовому режимі та доповнюватися всією необхідною інформацією. У рамках пілотної експлуатації доступ до ресурсу отримають 92 користувача, які представляють Українську міжбанківську Асоціацію членів платіжних систем ЄМА, Департамент кіберполіції Національної поліції України, регіональні підрозділи слідства та прокуратури, МВС України, банки, Департамент з правоохоронних питань Посольства США в Україні.
  «Таке інноваційне рішення допоможе слідчому, прокурору чи судді зрозуміти, яке саме правопорушення інкримінувати кіберзлочинцю та чому конкретна дія є елементом або результатом злочину, – прокоментувала запуск веб-сервісу Олеся Данильченко, заступник директора Ассоціації ЄМА та керівник ФБР і К. – Ми розраховуємо, що вже під час тестового режиму роботи ресурсу буде помітно скорочено час між моментом вчинення злочину та затриманням зловмисників, а також підвищиться ККД розслідування злочинів з використанням платіжних карток та в банкоматах».
  Розробка та наповнення Investigate-online проходять в рамках Національної програми сприяння безпеці електронних платежів та карткових розрахунків Safe Card, яка реалізується в Україні Асоціацією ЄМА за підтримки Державного департаменту США.

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.