• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Вони захищали нас, ми повинні допомогти їм

    Опубликовано: 2016-04-28 12:16:58

    Участь у бойових діях – специфічна діяльність в умовах екстремального психологічного, фізичного та емоційного навантаження. Будь - яка людина, яка потрапляє в такі умови, адаптується до них настільки, наскільки дозволяє обстановка та особисті якості. Цей процес адаптації повинен тримати якомога швидше. Військовий, який не може пристосуватися до таких умов, пов’язаних із загрозою для життя, може дуже швидко це життя втратити.
    Не менш важливим є і процес реабілітації після бойових дій, коли вчорашній військовий повертається до мирного життя. Звичайній людині здається, що це дуже просто – як повернутися з тривалого відрядження до робочого місця. Але все не так просто.
    Процес «зворотної» реабілітації, хоча і триває довше, але має цілий перелік важливих факторів. «Що потрібно знати роботодавцю, беручи на роботу учасника АТО?» - таку назву мав семінар для роботодавців та працівників столичної служби зайнятості, який пройшов 27 квітня в Київському міському центрі зайнятості. 
    Семінар проводив практикуючий військовий психолог, учасник АТО, Андрій Козінчук. Під час жвавої бесіди він розповів про особливості спілкування HR-спеціалістів з учасниками АТО, ставлення до них  в трудовому колективі. Андрій навів приклади з досвіду повернення демобілізованих воїнів на свої робочі місця, їх ставлення до колишніх співпрацівників та які помилки частіше за все допускають працівники в спілкуванні з хлопцями.
    Серйозною проблемою є очікування  від працівників, що повернулися, несподіваних чи неадекватних дій. Це будує певний бар’єр та стереотип у поведінці ще до появи демобілізованого працівника.  І цей бар’єр треба не тільки руйнувати, а навпаки, прикладати зусилля до того, щоби він взагалі не з’являвся.
    Важливим питанням для обговорення стали юридичні аспекти працевлаштування та соціальна відповідальність бізнесу. Серед роботодавців та в цілому – серед населення необхідно створювати суспільну думку, яка б не полишала шансів залишити без уваги наших воїнів, які захищали країну від агресора. Вони повинні бути в соціумі, їм обов’язково треба відчувати свою корисність для оточуючих. До того ж у декого після участі в бойових діях відкриваються можливості та здібності, які можуть бути корисними для суспільства.
    Велику роль в процесі соціальної реабілітації відіграють близькі, рідні, військові побратими та можливість повноцінно працювати, спрямовуючи свої здібності у корисне русло. Певні зусилля прикладають суспільні та громадські організації – Проект «Працьовита Україна», громадська організація «Побратими», які спільно з Київським міським центром зайнятості провели цей семінар. Кожен з партнерів зі свого боку готує колишніх воїнів АТО до мирної праці. Комплекс зусиль включає формування відповідної громадської думки, психологічну допомогу, можливість працевлаштуватися або отримати нову спеціальність для вдалого працевлаштування. Координація роботи приводить до певних результатів.
    В Київському міському центрі зайнятості отримують допомогу з безробіття 350 демобілізованих воїнів. Профорієнтаційні послуги   з початку року було надано 512 воїнам. Профнавчання пройшли 37 осіб. Близько 100 – працевлаштовані, в тому числі 13 – шляхом відкриття власної справи.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.