2 березня 2016 року відбулося чергове засідання прес-клубу Всеукраїнської професійної спілки «Незалежна медіа-профспілка України» та Національної спілки журналістів України, під час якого обговорювалась тема: «Два роки окупації Криму: чи жива у регіоні журналістика?».
За результатами обговорення учасники прийняли спільну Заяву та направили її до Прокуратури АР Крим та до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
У заяві йдеться про те, що за два роки окупації Криму, з лютого 2014-го по лютий 2016-го років, експерти Польового правозахисного центру зафіксували там 45 фактів прямого тиску на кримські ЗМІ, журналістів та блогерів з боку силових структур.
Зокрема, у Криму неправомірно затримуються працівники ЗМІ, здійснюються напади на редакції та журналістів, фіксуються факти перешкоджання зйомкам, вилучення техніки, безпрецедентні заборони на висвітлення роботи окупаційних органів влади тощо. Журналісти у Криму щодня стикаються з тиском з боку окупаційної влади та спецслужб, які ставлять їх перед складним вибором: бути пропагандистами або йти з професії.
Усе це призвело до того, що більшість журналістів, які працюють за професійними стандартами, вимушені були покинути півострів. Ті, хто залишаються там, працюють фактично у підпіллі, боячись за власну безпеку та безпеку близьких.
У заяві наголошується на необхідності більш пильного слідкування за ситуацією зі свободою слова у Криму, відповідного реагування з боку Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини та на важливості реагування на ці факти з боку Міністерства закордонних справ України, оскільки саме це відомство формує позицію України у світі.
|
Новости рубрики:
Чим знамениті афганські казани
Чому для тренувань так важливе спортивне харчування З Новим Роком! S.T.A.L.K.E.R. 2: Serce Czarnobyla stało się symbolem cyfrowej dyplomacji Ukrainy Комплектующие для стульев: как модернизировать и починить мебель Чем отличается защитное стекло на телефон от других защитных аксессуаров? Простые рецепты для барбекю Простые рецепты для барбекю |