• Головна / Main Page
 • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • У Києві пройде вечір пам'яті Євгена Сверстюка

  Опубликовано: 2015-01-13 14:55:34

  У Києві пройде вечір-спомин про відомого дисидента та філософа Євгена Сверстюка з презентацією його нової книги «Світлі голоси життя».
  14 січня, середа
  18.00
  Будинок вчителя (вул. Володимирська, 57)

  Щороку 14 січня, на свято Різдвяних Василів, проходило вручення премії імені Василя Стуса, яку присуджували за значні заслуги в українському громадському та культурному житті. З часу її заснування — 1989 року — Премію вручав Євген Сверстюк, тому цьогоріч вечір буде присвячено вшануванню його пам’яті за участі лауреатів премії.
  Гостям також запрезентують нову книгу Євгена Сверстюка «Світлі голоси життя», яка вийшла друком вже після його смерті. До книги увійшли есеї та літературні статті про людей, з якими доля звела автора на тернистому життєвому шляху в часи неволі і в умовах свободи.
  Історик дисидентського руху Василь Овсієнко часто згадує про співзвучність сердець Василя Стуса і Євгена Сверстюка та віднайдені два листи 1979 року. У них Василь Стус писав: «Я – це Ти. Я в Тобі кращий, ніж я в собі. Тож дай мені змогу вишколятися. Знаєш, Ти мені снився новорічної великої ночі. Для мене Ти – синонім совісті, найвища найяскравіша зірка мого небобратства…».
  Ведучою захожу буде Олександра Матвійчук, координаторка Євромайдану SOS, яка свого часу стала наймолодшим лауреатом премії імені Василя Стуса. Автор сценарію – Олена Голуб, лауреат премії імені Василя Стуса, виконавиця співаної поезії.
  Вхід безкоштовний.
  Організатор: українське відділення Міжнародного ПЕН-клубу.

  e-news.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.