• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Підприємці запросили до Громадської антикризової ради представників влади

    Опубликовано: 2015-01-13 11:40:27

    Представники УСПП та інших громадських об’єднань промисловців підприємців та роботодавців звернулися до Президента України, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради з листами,  у яких повідомили про створення  Громадської антикризової ради та закликали делегувати до неї представників влади.
    «У вкрай складній соціально-економічній ситуації в Україні необхідно об’єднати зусилля влади та бізнесу для забезпечення економічного зростання, розвитку внутрішнього ринку, підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товаровиробників, а також недопущення подальшого спаду промислового виробництва, зростання безробіття і рівня цін», – говориться  у листі, підписаному президентом УСПП Анатолієм Кінахом.
    УСПП спільно з громадськими організаціями, галузевими асоціаціями, організаціями роботодавців, загалом близько 70 членів ради, напрацювали Антикризову програму дій влади і уряду, яку пропонують КМУ реалізувати спільними зусиллями. Ситуація не терпить зволікань, адже країна постала на межі безпрецедентної соціально-економічної кризи,  наслідками якої буде безпрецедентне зниження рівня економічної активності, падіння  ВВП України, зубожіння населення. Велике занепокоєння у громадськості та експертів викликає суперечливий процес затвердження  Державного бюджету України на 2015 рік, відсутність прогнозованої валютно-курсової політики НБУ та спільної програми дій КМУ та Нацбанку зі стабілізації грошової системи.
    «Влада, об’єднавши зусилля з громадськістю, повинна спрямувати всі потужності на реалізацію першочергових реформ, які б покращили умови для ведення бізнесу, забезпечили платоспроможний внутрішній попит, захистили та підтримали національного товаровиробника. Відсутність реформ, результатів боротьби з корупцією, розробка законодавчої бази без участі громадянського суспільства, експертів, уже  призвели до суттєвого погіршення соціально-економічної ситуації в країні», – заявив А.Кінах.
    Антикризова програма спільних дій влади і бізнесу, яку розробили промисловці, підприємці і роботодавці,  містить вимоги, зокрема,  щодо стабілізації грошово-кредитної політики НБУ – пропонується розробити та реалізувати програму з  доступного кредитування реального сектору економіки державними та комерційними банками, зменшити частку обов’язкового продажу валютної виручки з 75% до 50%, збільшити строк розрахунків за операціями з експорту/імпорту тощо.
    Підприємці зазначають, що докорінного доопрацювання потребує ухвалена наприкінці року податкова реформа, яка в основі своїй зберегла каральну модель, посилила значною мірою тиск на підприємців, роботодавців та пересічних громадян. Нагальним є модернізація податку на прибуток, реформа ПДВ,  зокрема – гарантування відшкодування ПДВ та скасування закону про запровадження системи електронного адміністрування ПДВ. Підтримка малого та середнього бізнесу в умовах кризи дасть змогу зменшити соціальну напругу внаслідок самозайнятості населення. Комплексного захисту потребує бізнес у зоні АТО.
    Ділова спільнота наголошує на необхідності активізації співпраці з ЄС  –  потрібна Національна Програма адаптації економіки до умов вільної торгівлі з ЄС.
    Антикризова програма містить вимоги і з розбудови промислової політики, підтримки національного виробника, енергетичної безпеки, підтримки проукраїнського бізнесу в зоні АТО, розвитку експортної політики, децентралізації, кадрової політики, поглиблення боротьби з корупцією.
    Підприємці наголошують – усі викладені у програмі ініціативи можуть бути ефективно реалізовані лише у тісній взаємодії влади з бізнесом, за умови відкритого і прозорого діалогу, відтак закликають представників влади та громадських організацій долучатися до роботи Антикризової громадської ради та втіленні у життя її рішень.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.