• Головна / Main Page
 • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Юрій Зюков: Україна виконує свої міжнародні зобов’язання і імпортує вугілля, щоб в українських домівках було світло

  Опубликовано: 2015-01-09 14:48:29


  Київ, 9 січня 2015 р. - Через конфлікт на Донбасі Україна не може забезпечувати свої потреби у вугіллі за рахунок власної сировини і прагне напрацювати різні джерела надходження вугілля до країни. «Видобуток вугілля в Україні скоротився на 35%. Із 150 вугільних шахт 115 перебувають на окупованих територіях. Тому є потреба продовжувати закупівлі вугілля за кордоном, зокрема за існуючими контрактами з Росією та ПАР. Наразі ведуться переговори про майбутні поставки вугілля з ПАР, Австралії, В’єтнаму та Казахстану на нових ринкових умовах, які є більш вигідними для України. Таким чином ми диверсифікуємо джерела надходження вугілля до України,» - про це заявив перший заступник міністра палива та енергетики України Юрій Зюков під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

  За словами пана Зюкова, на даний момент, ситуація у вугільній промисловості виглядає наступним чином: за листопад-грудень 2014 року на українських ТЕС було використано 2,3-2,4 млн. т вугілля, залишок – 1,4 млн. т. За період з вересня по грудень 2014 року обсяг імпорту вугілля становив 2 млн. тон з РФ та ПАР. У січні 2015 року Україна планує закупити 620 тис т вугілля. В державному бюджеті передбачено виділення 1,8 млрд. грн. на закупівлю вугілля у 2015 році.

  Пан Зюков заявив, що Україна може закуповувати вугілля лише у тих підприємств на окупованих територіях, які перереєструвались на території України. Наразі вже перереєструвалось підприємство «Луганськвугілля», йде процес перереєстрації ДП «Антрацит».

  Заступник міністра заперечив чутки про, так зване, «негорюче» вугілля, яке Україна закупила у ПАР за існуючими контрактами. Насправді, вугілля з перших двох партій поставки мало низьку якість та потребувало змішування з іншими сортами. На даний, момент це вугілля вже використали українські ТЕС. Подальші партії вугілля з ПАР мають вищу якість, яка повністю відповідає потребам ТЕС.

  Щодо необхідності закупівлі вугілля у Російської Федерації, заступник міністра наголосив на його низькій ціні та перевагах логістики. Закупівельна ціна російського вугілля зараз є нижчою від собівартості українського палива і повинна складати 72-73 долари США за тонну.

  e-news.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.