Проблеми переходу на цифрове мовлення в державах ЄС і країнах Східного партнерства були в центрі уваги наради, що відбулася у Празі на початку цього місяця. У семінарі, організованому в рамках платформигармонізації регулювання ЄС і Східного партнерства (EaPeReg), взяли участь 20 делегатів із п'яти країн Східного партнерства (Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України) та один представник німецькогорегулюючого органу.
Більшість учасників - фахівці, відповідальні за регулювання мовлення та управління діапазонами частот, а також фахівці відділів стратегії, йдеться у прес-релізі. Команда інструкторів включала по одномупредставнику від чеських і словацьких національних регулюючих органів, а також шість консультантів з регулювання.
Семінар був частиною серії заходів із підвищення кваліфікації, організованих у рамках EaPeReg. Він став майданчиком для обміну досвідом із різних аспектів переходу на цифрове мовлення і подальшого використання діапазону цифрових дивідендів. Доповідачі розповіли про процес переходу на цифрове мовлення (DSO) і приділили особливу увагу стратегічним рішенням різних учасників DSO, таким як складаннясітки цифрового мовлення та процес відключення аналогового мовлення.
У програмі тренінгу також був розбір прикладів і теоретична інформація про фінансування DSO та проведення інформаційної кампанії для громадськості. Для демонстрації підходу ЄС інструктори детально зупинилисяна рішенні від 2010 року про гармонізовані технічні умови використання смуги частот 790-862 МГц для наземних систем, здатних забезпечувати послуги електронного зв'язку в ЄС.
Учасники з країн Східного партнерства поділилися своїм досвідом, розповівши про поточний стан процесу DSO. Вони також мали можливість познайомитися з низкою тематичних досліджень, проведених у Німеччині, Словаччині, Чехії, Великобританії, Ірландії, Франції та Італії.