17 грудня 2014 р. – У ході зустрічі учасників Експертного центру з питань державно-приватного партнерства та інфраструктури, організованої Програмою розвитку державно-приватного партнерства Агентства США з міжнародного розвитку та Американською торгівельною палатою в Україні, було представлено проект модернізації складових системи теплопостачання міста Малин Житомирської області, на основі енергозберігаючих технологій у рамках державно-приватного партнерства. Великий інтерес до зустрічі виявили представники інших муніципалітетів з різних регіонів України.
Для досягнення цілей проекту створено цілісну систему управління державно-приватним партнерством. Згідно з розробленим техніко-економічним обґрунтуванням, проект передбачає довгострокове надання послуг інвестором місту, що забезпечить нижчу вартість повної реалізації проекту, зробить можливим використання альтернативних видів палива, а також безпосередньо впливатиме на економічну ситуацію в місті та області. Головне, про що зазначають експерти, реалізація цього проекту продемонструє можливості раціональнішого використання фінансових ресурсів при будівництві інфраструктурних об’єктів у регіонах.
Мік Мюллей, Директор Програми розвитку державно-приватного партнерства (USAID) зазначив: «Завдяки використанню механізмів державно-приватного партнерства в умовах обмежених фінансових ресурсів, меру міста Малин та його команді вдалося залучити фінансові ресурси приватного сектору та його експертизу з метою підвищення якості та надійності системи теплопостачання у ключові комунальні будівлі міста. Сподіваюся, що як надійному партнеру, місту вдасться знайти спільну мову з приватним сектором для вирішення й інших важливих питань».
Олексій Шостак, Голова Малинської міської ради, яка в рамках державно-приватного партнерства реалізує проект модернізації системи теплопостачання, зазначив: «Хоча проект розрахований на 15 років, зараз вже є перші результати та показники економічної ефективності, які задовольняють нас та наших партнерів».
Олена Кучеренко, Директор департаменту інвестиційно-інноваційної політки та розвитку державно-приватного партнерства, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, наголосила на відсутності альтернативи стимулюванню розвитку державно-приватного партнерства. За її словами, Міністерство економіки активно працює над підготовкою необхідної правової бази для більш ефективного використання такого механізму в Україні.
«Серед пріоритетів роботи нового Міністра економіки - покращення інвестиційного клімату в Україні, що на цьому етапі є найважливішим для подальшого розвитку країни. Ми звернулися до бізнес-спільноти з пропозицію взяти участь у формуванні таких рамок інвестиційної політики, яка відповідає очікуванням бізнесу та стандартам, рекомендованим Організацією економічного співробітництва та розвитку. Це стосується не лише закону про державно-приватне партнерство, але і суміжних питань, що впливають на процес практичної реалізації проектів. Ми плануємо й надалі координувати роботу усіх зацікавлених сторін для покращення механізму такого партнерства», - відзначила пані Кучеренко.
|
Новости рубрики:
Brytyjskie firmy planują podwyżki cen i redukcję miejsc pracy w związku z podwyżkami podatków
Meta a annoncé ses projets ambitieux e-Queue system reaches milestone: 1.5 million border crossings Budżet 2025: Kijów planuje wydać ponad 90 miliardów hrywien na rozwój i wsparcie kluczowych obszarów Optimismus unter ukrainischen CEOs: wirtschaftliche Aussichten und geschäftliche Herausforderungen How legislative changes can affect the pharmaceutical market Amazon zaprezentował nową platformę sztucznej inteligencji Nova 49 millions de hryvnias pour le développement des entreprises de transformation |