• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Жителі Хрещатика стурбовані захаращеністю вулиці

    Опубликовано: 2014-10-30 13:50:07

    Департамент містобудування та архітектури провів перше обговорення ініціативи створення фонтану у дворику по вул. Хрещатик, 23. Меценат такої ініціативи – ТОВ «Олімп Лтд», звернувся до Департаменту з відповідними намірами. Питання вирішили винести на розгляд громадськості в рамках заходу «Департамент відкриває двері».

    На зустріч прийшли близько сотні людей – мешканці будинків по вул. Хрещатик, 21, 23, 25, мешканці центральної вулиці міста та інших районів Києва. Були присутні представники мецената, кафе «Київське», історики, архітектори, урбаністи.

    Ми спробували зібрати всіх зацікавлених осіб, щоб знайти порозуміння та виробити спільне бачення розвитку такої ініціативи. Однак, на зустрічі мешканці сусідніх з двориком будинків виплеснули купу емоцій щодо болючих для них питань.

    Зрозуміло, що жити у самому центрі столиці непросто. Мешканці вулиці Хрещатик відчувають на собі великий тиск «столичності» Києва. Усі політичні події: спротиви, революції, протести (особливо, якщо ти живеш навпроти Київради) проходять прямо перед будівлями. Велика кількість туристів та різноманітні активності заповнюють вулицю навіть у будні. Вуличні музиканти, танцювальні покази, різні акції та концерти просто неба призводять до великого скупчення людей. Простір захаращений кіосками, відсутня нормальна система сміттєвидалення – все це звичайно не сприяє відчуттю затишності.

    «Ми почули про нагальні проблеми мешканців: шум з будівельного майданчика ЦУМу по ночах, велика кількість квартир в будинках, які здаються в оренду під сумнівну діяльність, відсутність двору, дитячого майданчика, лавочок для мешканців похилого віку, парковки для авто. Фактично це була істерія. Конструктивного діалогу так і не відбулося. І це не дивно: за словами історика Олександра Зінченко, в Україні сьогодні криза довіри, як особистісної, так і інституційної. Однак, ми вважаємо, що відбувся перший крок до порозуміння, і такі обговорення є необхідними», - зазначає начальник відділу благоустрою Департаменту містобудування та архітектури Анна Бондар.

    Підсумовуючи результати зустрічі, зазначимо наступне. Інформування про наміри як влади, так і бізнесу, дослідження потреб мешканців, залучення їх до прийняття рішень у містобудівній діяльності  є першими кроками розбудови демократії.

    Це тільки перша зустріч, на якій  конфлікт інтересів, як між мешканцями та інвестором, так і між представниками різних бізнесів, розташованих на цій території став очевидним.

    Попереду ще багато роботи, зокрема потрібно сформувати спільне бачення щодо втілення різноманітних ініціатив.

    Щиро дякуємо усім, хто долучився до обговорення та не залишився байдужим до долі міста.

    Прес-служба Департаменту містобудування та архітектури

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.