• Головна / Main Page
 • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Коррупция глазами ребенка

  Опубликовано: 2014-06-26 12:42:53

     Освіта — це наймогутніша зброя, за допомогою якої можна змінити світ.
            Нельсон Мандела

  25 червня2014 року в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація результатів дослідницької частини Всеукраїнського конкурсу малюнка «Дитинство — територія безпеки».

  Результати проекту переконливо доводять: сучасні діти мають високий рівень національної ідентичності, інтелектуально й духовно розвинені, допитливі, соціальновідповідальні. Їхні висновки про соціальні й політичні явища є цілком усвідомленими, оскільки, нажаль, отримані в царині практичного досвіду.Результати дослідницької частини проекту «Дитинство — територія безпеки»унаочнюютьнизьку обізнаністьдітей і педагогів щодозмісту та специфіки заходів протидії корупції. Разом із тим отримані данісвідчать про велике бажання до підвищення поінформованості, а отже, донавчання у цьому напрямі.

  70 % — дітей учасників проекту пов’язують корупцію з реальним явищем та визначаютьякнайбільш корумповані,на їхній погляд,такісоціальні групи:
  чиновники-бюрократи — 28,52 %, система правосуддя — 6,67 %, вчителі (і, як підгрупа в цій категорії, директори шкіл і ректори вузів) — 5, 56 %, інспектори ДАІ — 5,19 %, лікарі — 3,70 %, військові — 1,11 %.

  У 17,78 % робіт зазначені сфери поєднуються. Або деталі,або текстовачастина малюнка свідчать про особистий негативний досвід дитини чи такий досвід її близьких: «Дитячий садок. Місць немає», «Забудова дитячого майданчика», «Безкоштовне лікування лише на папері», «Як отримати путівку у санаторій» і т. ін.
  Символом хабара в Україні є долар США, що спостерігається в 47 % малюнків дітей.

  Незважаючи на високий стресовий вплив проявів корупції на психіку дитини, понад 40 %робітдемонструють зріли громадянські почуття: нетерпимість, бажання протидіяти корупціїтощо.

  Діти міцно зв’язують поняття безпеки з темою єдності і цілісності нашої держави та самоідентифікацією як громадян цієї держави. Символіка, що позначає територіальну та духовнуєдність України,присутня у 80 % (!) робіт.

  «Дитинство — територія безпеки» доводить як необхідність розробки та впровадження антикорупційної освіти, такі готовність дітей до сприйняття такої навчальної програми.

  Будь-які реформи, антикорупційні закони й інститути неефективні без залучення широких верств суспільства, у тому числі й дітей — майбутнього нації, без розбудови громадянського суспільства.

  Про проект«Дитинство — територія безпеки»

  Всеукраїнський конкурс малюнка«Дитинство — територія безпеки» є соціальною ініціативою Центру соціального лідерства.Конкурс проходив з 15 травня по 20 червня 2014 року за підтримки:
  Міністерства освіти і науки України,
  Міністерства соціальної політики України,
  Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України.
  Видавництво «ЗЕЛЕНИЙ ПЕС» (надали книги для переможців)
  У конкурсі взяли участь майже 500 дітейз 20 регіонів України.Вік учасників варіював від 10 до 16 років. Роботи учасників оцінювало експертнежурі, до складу якого увійшли Юрко Журавель, видатний український митець;Лілія Дубинська, дитячий, кризовий, сімейний психолог; Роксолана Левицька, тьютор, член JCIУкраїна; а такожпредставники профільних міністерств та ІІТЗО МОН України. Журі було обрано по 3 переможціу двох вікових категоріях (усього 6 переможців). Усі учасники проекту отримають почесні грамоти від Організатора, переможців буде відзначено цінними призами.
  На основі дитячих малюнків та закликів дітей Організатори планують створити календар на 2015 рік та поширити його серед чиновників усіх рівнів.

  Про ГО«Центр соціального лідерства»
  Громадська організація «Центр соціального лідерства» — недержавна, некомерційна українська організація, яка об’єднує однодумців для поширення ідей й ініціатив соціального підприємництва, створює та впроваджує навчальні програми, курси, тренінги, соціально значущі проекти з підвищення ефективності діяльності  соціальних ініціатив.

  e-news.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.